JájsemRaibek

Které tísňové číslo bylo na policii – veřejnou bezpečnost před 46 lety?

V pořadu Policie v akci bylo sděleno, že minulý rok (chápejme 2017) linka 158 oslavila 45. výročí. Z toho plyne, že na toto tísňové číslo se lze dovolat od roku 1972.
Na které číslo dříve Veřejné bezpečnosti se volalo před rokem 1972?

Nejlepší odpověď
Edison

Zavádění telefonních linek 150, 155 a 158 začalo postupně koncem 60. a záčátkem 70. let 20. století s postupným rožšiřováním automatizace meziměstského telefonního provozu, v Praze byly tyto linky zavedeny již v roce 1969. Celonárodně byly linky v dnešním smyslu zavedeny až od 90. let 20. století.

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/T%C3%ADs%C5%88ov%C3­%A9_vol%C3%A1n%C3%AD

Další odpovědi
cochee

Nejspíš žádné takové krátké a rychle „vytočitelné“ číslo nebylo a volalo se na nějaké běžné číslo, v každé lokalitě jiné.

Radius

Bezplatná čísla na linky tísňového volání vznikla asi v roce 1969.
Dalo by se to přesně zjistit ze starého Telefonního seznamu z těch let.
Před tím měli čísla jako např: 2222, 3333, 4444 (kde byly 4 místná telef. čísla)

Je nutno si uvědomit, že telefon měl doma jen někdo…mobily nebyly…byla to úplně jiná doba…

led

Boli to bežné (zjednodušené) telefonné čísla s prípadnou predvoľbou príslušného mesta, v telefonných zoznamoch boli uvedené veľkým písmom na prvých stranách. Vo verejných telefonných mincových automatoch boli napísané na ceduľke pevne prichytených na konstrukcii telefonu a na tabuľke na stene nad telefonom.