klumprt

Které texty skupiny Ortel jsou nejvíce závadné (kromě Mešity)?

Já jsem slyšel jenom píseň Mešita, která je po hudební stránce nezajímavá, text je poněkud hloupý, přesto způsobilý vyvolávat odpor k muslimům určitou nadsázkou (např. si nemyslím, že by cílem každého muslima bylo řezat hlavy nevěřícím, nicméně cílem některých muslimů to evidentně je). Mešita je trochu na hraně. Pokud si někdo myslí, že je trestně stíhatelná, kvůli nějakému tomu hanobení nebo podněcování, tak může podat trestní oznámení a nemusí jenom pískat a bouchat dveřma.
Jsou ještě nějaké texty na hraně nebo dokonce za hranou? Pár jsem si jich namátkou pročetl a nic, co by si zaloužilo byť jen zvednutí obočí jsem tam už nenašel. Víte někdo o něčem takovém?

Zatím mi to připadá, že jde zase jenom o vlnu hysterie našich slovutných majitelů pravdy. Když už konečně vyčuchla aféra Brady, tak se zase zavzdušňují nad Ortelem. A tak to půjde pořád dokola, dokud je nějaké selské povstání všechny nenakope do p…e.

Nejlepší odpověď
anonym

Pro mě není závadný žádný jejich text , pro pomatené sluníčkařky budou závadné všechny texty , každý člověk má jiný a odlišný vkus .

Další odpovědi
Elk

Z normálního hlediska v nich nevidím nic, ale pro sluníčkáře je závadný už jenom název skupiny. Škoda, že ji pomlouvají lidé, kteří neslyšeli ani jednu, ba možná ani notu. Jo a zrovna Mešitu složil a nazpíval Karel Kryl. Hezký poslech.

ten který je

To bych přenechal k posouzení odborníkům z umělecké branže,kteří by mohli vytvořit odbornou komisi.Tato hudební skupina má negativní vliv na vývoj naší mládeže a jako ráznou odpověď bych viděl ve skutečném uměleckém díle seskupení Ztohoven nebo zahraničních Pussy Riot,kteří představují skutečné kvalitní a demokratické umění…
Kdo bude mít jiný názor,tak ať si dá bacha:
http://zpravy­.idnes.cz/kybe­rarmada-ochrana-internetu-deu-/domaci.aspx?c=A161128­_205932_domaci_e­kl

iceT

Mě osobně se jejich texty celkem líbí, ale nejsem fanoušek a myslím si, že celej ten humbuk okolo toho je jen a jen proto, že byl nominován na Slavíka a uspěl už dvakrát.
Jen si vzpomeňte na rappera Řezníka a jeho „tvorbu“ a jak to s ním dopadlo.

xxx3

já bych tedy řekl, že je ztráta času se tím vůbec zabývat. Mešitu jsem viděl a víc už znát nepotřebuji. Paradoxní je, že tenhle „hit“ založil jejich slávu. Osobně mě to moc nepobuřuje, protože mi to přijde dokonale pitomé a ještě k tomu podprůměrně zazpívané. Prostě bizár.

Nuk nuk

Slyšela jsem jenom Mešitu. Čistě proto, že mi tento styl hudby obecně moc neříká a neměla jsem potřebu zkoumat kvalitu dalších jejich skladeb.

Mešita je zcela určitě lehce za hranicí. Není to nic jiného, než klasická provokace asi tak na úrovni Konvičkova happeningu na Staroměstském náměstí v Praze. Ostatní texty neznám, takže nemohu soudit.

Mc Merkurion

… a voni jsou nějaký závadný? …

Kryšpín

Pussy, Pussy, trenky, trenky, Brady, Brady, Ortel, Ortel, Forejt, Forejt a.t.d. Paparazi další pěkně rozmáznou, tele-bedny přitopí a bude další zábava, jenom do nového divadélka, alespoň, se stádo, ovečky, obyčejný a neobyčejný lidé občas trochu pobaví a odreraguje

Bumbes

Jediné co bylo na Slavících závadné, byla snaha jednoho rasisty (romského) se zviditelnit obviňováním někoho jiného z rasizmu (bílého). Přitom máslo na hlavě mají oba.
Hnídek (Ortel) v počátku své kariéry byl členem kapely Conflict 88, ze které rychle odešel, když se kapela začala nacisticky radikalizovat. Následně se už jako Ortel věnoval vlastnímu směru tzv. vlastenectví po způsobu porevolučního Orlíku, tentokrát už absolutně bez atributů nacismu. Pokud někdo tvrdí, že současný Ortel prezentuje nacionalistický směr, tak to je pravda, jenže nacionalismus je vlastně vlastenectví " https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Nacionalis­mus „. Tím pádem je vlastencem každý kdo je hrdý na svou vlast, kdo brání a bojuje za svou vlast. Vždyť všichni naši "čeští buditelé“ byli taktéž nacionalisté vlastenci a dle učebnic jsme na ně všichni hrdí!
Banga, který si nyní dovoluje moralizovat druhé v počátcích své kariery také nebyl žádný svatoušek. Jeho urážlivé hlášky o „bílém gádžovi“ a některé opravdu výživné texty písní (a prý i výchovné „http://www.par­lamentnilisty­.cz/arena/moni­tor/Pisen-Mrdam-te-ma-vychovny-podtext-Cerstva-obhajoba-Radka-Bangy-465322“) také nezaslouží pochvalu:
http://www.you­tube.com/watch?v=no­a3HPnJKm8
http://www.you­tube.com/watch?v=Xxzmh98­9qLQ
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=0ZFKkGaT_vU
Horší však je, že to jsou hity oblíbené u nezletilců,
http://www.you­tube.com/watch?v=4M3No-vMo3o#t=17
http://www.you­tube.com/watch?v=YW­p5eOLsaYs
kdy někteří tento výchovný obsah rovnou na koncertech realizují – bohužel inkriminované video bylo z YouTube již staženo pro závadný obsah.
Takže to nakonec vypadá, že nám tu zloděj křičí chyťte zloděje…

Nuk nuk

Elk: Kde jste slyšel, že Mešita je původně Krylova? A dokonce jí nazpíval? ..... Kdy? Já znám Krylovo dílo celkem dobře a Mešitu jsem slyšela až v podání Ortelu.

xxx3

to je jeden z hoaxů, který se už cca rok potuluje po internetu.