kamila44444

Které téma by jste vybrali?

Ahoj, na zítřek musím napsat slohovku (LÍČENÍ). Dostali jsme 4 témata, ale nevím které by se nejlépe popisovalo: roční období, moje oblíbené místo, maminčino zátiší, město před vánocemi. A pokud by jsme mi ještě poradili jak začít, bylo by to super. Děkuji

Nejlepší odpověď
quentos

jedno téma lepší než druhý, kde je problém?
vybral bych si třeba to roční období a na úvod bych vysvětlil, proč ho mám oblíbené. Odtud se dá plynule přejít do líčení samotného

Další odpovědi
KlárkaT

Jednou jsem psala o zimě a začalo to asi takto: Jednoho zimního večera, jsem se procházela po zasněžené polní cestě. Měsíc s hvězdami už vyšel a začal nádherně ozařovat sníh, který byl na poli. Malinké vločky se začaly přenádherně třpytit, bylo to, jakoby někdo rozsypal diamantový prášek…A nějak pokračuj sama

Lleni

Moje oblíbené místo; o tom by se mělo psát. Dobře.. Třeba si i můžeš vymyslet..
Třeba by to bylo u babičky na půdě kam bys mohla pśat o tom jak to tam vonělo, mělas tam svojí skrýš , jaké poklady sis tam prohlížela , jak ti o tom babička vyprávěla, jak si tam přespávala a bála se , bymýšlej jak jen můžeš .. V češtině se v tom lhát může , pokud to do toho pasuje..

charliesheep

Jak píše Lleni,umísti to na půdu a rozpovídej se o tom,jak ses poprvé tajně líčila,můžeš tam pak zapojit i tu babičku,která ti pak s úsměvem pomáhala umýt tvář a uzavřít to že při vzpomínce na své první líčení stále cítíš vůni sena a vidíš babiččin úsměv..

Orange

Jo mít vlastní názor je čím dál tím obtížnější.. A to by jste mě málem zabilo.

Damiana

Jaký problém? Na jaře (roční období) se ponese lehké líčení v jemně pastelových odstínech, ráda se maluješ v pokojíku (tvé oblíbené místo), ale někdy kradeš šminky mamce (maminčino zátiší) a v prosinci (město před vánocemi) jsi sháněla v drogerii nejvíc trendy odstín rtěnky…na téma líčení…stačí?:-DD
Ba ne…
…Líčení je jeden z nejhezčích slohových útvarů. Určitě zejména pro dívky ve tvém věku, protože právě v něm můžeš zapojit fantazii a básnický popis, vjemy, romantiku, je to takový snový popis, romantika, která se ti odehrává v hlavě. Klidně to můžeš trochu přehánět, což se třeba ve vyprávění netoleruje.
Jediný problém, který bych měla by byl ten, že bych nevěděla, které si téma si vybrat, jak jsou pěkná. Úča vás má asi moc ráda…
Trochu se zasni, půjde to samo…:-)

Ella

já jsem psala líčení na téma moje oblíbené místo, které se nachází u nás za městem – v lese, jsou tam obrovské skály a prostě jsem to tam zbožňovala, dokud tam nezačali chodit smradi chlastat a neudělali tam napůl skládku s grafity :/

takhle stránka mi občas pomáhala začít nebo vybrat téma, je tam abecedný seznam slohů, které studenti umístili na ten web, podívej se, inspiruj se, jak začít ti poradí zcela určitě.

http://www.cesky-jazyk.cz/slohov­ky/liceni/