annas

Které symboly křížů najdeme nejen v křesťanství, ale i v heraldice?

Uvedete některé a vysvětlíte jejich význam?

Nejlepší odpověď
ten který je

Celkem zajímavý odkaz na zajímavou otázku.

http://heraldi­ka.kulna.cz/in­dex.php?ur1=2&u­r2=4&ur3=8&sab=2&de­sign=1

Další odpovědi
hanulka11

toto je velmi zajímavý odkaz ,jelikož je to velmi dlouhé povídání dávám odkaz

http://druido­va.mysteria.cz/TA­JEMNO/SYMBOL_KRI­ZE.htm

vagra

Kříže slouží vesměs,jako symboly náboženství.

Pravděpodobně nejznámější jsou tyto typy křížů-
LATINSKÝ
je s prodlouženou částí svislého břevna Ten je nejužívanějším symbolem křesťanské církve
SVATOPETRSKÝ
Obrácený latinský kříž, na němž byl podle legendy ukřižován apoštol Petr
PATRIARCHÁLNÍ
je kříž se dvěma příčnými břevny. Dnes platí tento kříž za biskupský.
KELTSKÝ
má tvar jako kříž latinský, jehož střed obepíná kruh.

V heraldice,byly kříže symbolem Křižáků,nebo rytířů Křižáckých řádů.Tvarů,podob a barev,takových křížů, je spousta.

zdroj–tištěná encyklopedie