aruallaf

Ktere svaly se podileji na vzprimenem postoji cloveka? a na dychani?

Odpovědi
Reezo

Neřekl bych, že je to o svalech, ale o tom mít rovnou páteř. Cvičením, cvičíte svali, které vám poskytují lepší pohyblivost,rychlost a odolnost. Dýchání je o cvičení a hlavně o správném dýchání při cvičení. Na to je dobré cvičit hrudník, prsní svaly a břišní svaly. Existují cviky na narovnávání páteře, ale necvičí se to kvůli svalům či svalové hmotě. Hlavně se nehrbit, sedět správně a nemít moc pod hlavou při spánku.

ivzez

Svaly Vám sice nevyjmenuji,
ale na rozdíl od Reeza vím,
že i na „rovnou páteř“ mají vliv svaly…

Thovt

obecně je to posturální svalstvo, to nás napřimuje, tendence jsou zkracování svalstva,,,,,vzp­řimovač páteře, zdvihač lopatky, bedrokyčlo stehenní sval atd.
Břišní svaly pomocné výdechové – přímý břišní, vnější a vnitřní šikmý, příčný a
čtyřhranný bederní.
velký prsní, malý prsní a přední sval pilovitý jsou pomocné nádechové svaly.
hlavní sval dýchací je bránice