Kryšpín

Které státy jsou z pohledu aktivistů hodně špinavé a které středně?

President USA D. Trump požádal vrchní aktivistku, statečnou Gretu, která rázně řeší požár planety: „Starejte se o špinavější země, než je USA.“ Tolik zpráva z TV CNN.

Nejlepší odpověď
Ametyst

Dobře jí to Donald Trump řekl. Afričané a Asiaté se nekontrolovatelně množí, ale popel na hlavu si má nesmyslně sypat „bílý muž“.

Další odpovědi
zjentek

Gretě jaksi utíká (když už řeší požár planety), že MOMENTÁLNĚ je asi nejvíc špinavá Austrálie. Přece „nehas, co tě nepálí“- tak nás to všechny učili a statečnou Gretu jistě taky. Jinými slovy je právě Greta tou, která by jako prvá měla uchopit hasičák a začít hasit v Austrálii!

Ametyst, nebýt Kolumba, tak by se teď v Americe nekontrolovatelně množili Indiáni a čisto by kolem toho nejspíš taky nebylo. To si v sobě musí srovnat každej jeden sám, kolik vyprodukuje odpadu. Včetně bílého muže. Dnes si svůj vlastní popel na vlastní hlavu sype kde kdo, stačí se projít do „čisté“ přírody a rozhlédnout se po zemi, co si tam náctiletí zanechávají za odkaz pro sebe sama v pozdním věku. Na tohle má v prvé řadě dopad výchova a ŠKOLSTVÍ a až potom Greta a Donald. Všichni bychom chtěli čistou planetu, ale drtivá většina nás netuší, co udělat s prázdnou PETkou. Ono taky není nijak jednoduché, smysluplně s ní naložit. A tak dětem jejich oblíbené pitíčko tiše tolerujeme. Ať bumbají… když musí?

annas

Záleží na to, co kdo považuje za špinavé. Třeba velké množství odpadů z plastu, místa bez košů, možností odkládat odpadky atd.

Asi před 3 dny jsem zaslechla ve zprávách, že Čína zakáže používání plastů – , brček , igelitových tašek a dalších jednorázových plastů. Něco má platit ve velkých městech, jiné po celé Číně příští rok.

Ještě tak Indie či Indonésie by měly něco udělat pro likvidaci či použití plastů. I i když už jsou zakázané, zatím to nevypadá lépe, málokdo respektuje..

Záběry z Indie.

https://www.bles­k.cz/clanek/zpra­vy-svet/546895/zivot-v-odpadkovem-pekle-cela-ctvrt-se-ztraci-pod-nanosy-plastu.html

Bobek 2

Myslíš z pohledu aktivisty Trumpa? Jestli tomu výroku dobře rozumím, tak to byl on, kdo chce řadit země podle špinavosti.

dubraro

Z pohledu aktivistů jsou nejšpinavější země ty nejrozvinutější a ve skutečnosti nejčistší.

elkon

Aktivisti jsou mi ukradení, dělají jen rozbroje, místo aby se věnovali užitečné činnosti.