Které sporné body vedly přímo ke konfliktu komunistů a nekomunistů ve vládě ČSR?

Nejlepší odpověď
1popelka1

V letech 1946–8 šlo o spory o retribuční soudnictví a rozsudek nad protektorátní vládou, spor kolem procesu s J. Tisem.

Spory o jednotné škole, divadelní, o tiskovém zákoně, zákoně zemědělském.

Spory v mezinárodních vztazích – hlavně americko-ruské (nepřijetí Marschallova plánu komunisty, protože nechtěli, aby USA získala politický vliv v Evropě)

Spor o milionářskou daň – komunistí navrhli zdanění milionářů, což nekomunisti odmítli

Spor o složkách bezpečnosti – kritika zneužívání policejních bezpečnostních složek ve prospěch KSČ

Už tak špatné vztahy vyhrotila hospodářská krize.

Další odpovědi
člověk

protože komunisté po válce zvítězili přesvědčivě ve všech volbách,takzvaná opozice uměle protestovala proti většině požadovaných a přijatých zákonů a změn ve vedení státu ani je nazajímala konkrétnost zákonů,šlo jen o narušení pozice vítěze voleb,což už známe i z našeho politikaření
protože po Jaltské konferenci,ČSR připadlo pod sovětskou správu,věděla opozice,že nemají šanci v čemkoli