Rokio

Které skupiny lidí většinová společnost České republiky považuje za lidský odpad?

A jak je to u vás? Které skupiny VY osobně považujete za lidský odpad podle vašeho názoru?

Nejlepší odpověď
led

Väčšina ľudí si utvára svoj názor viac na základe informácií z médií a známych, než z vlastných skúseností.
Medzi ľudský odpad môže patriť rovnako miliardár ako ten, čo zbíja vlastnými rukami.

Další odpovědi
Ametyst

Ty, které nežijí za svoje, ale na účet většiny.

Drap

Já osobně nedělím obyvatele do skupin. Koho a do jaké kategorie zařazuje většina se budeš muset zeptat té většiny. Pokud vím, tak žádný důvěryhodný výzkum ani studie s takovým tříděním doposud nebyla provedena. Pokut i takovou informaci budeš mít, tak k čemu ti bude dobrá? Lze to nějak využít?

Kepler

To je snad jasné. Nefachčenkové, příživníci, kriminálníci, většina bezdomovců, alkoholici v posledním stádiu, feťáci… prostě všichni sociálně nepřizpůsobiví.

hapiky

Všechno špatně! Všechno je jinak! Jestli lze někoho považovat za lidský odpad, tak je to ten, co nenávidí lidi, zabíjí pro potěšení, nemá svědomí, zabije kohokoliv, kdo mu zaplatí. Řekl bych, že někteří sociálové mnohdy mohou(zdůrazňuji mohou) mít lepší charakter, než nějaký vyděrač, průměrňák nebo boháč!

Bobek 2

Většinová společnost se skládá i z těch „odpadů“, a ti se nacházejí všude od nejvyšších míst až po poslední křoví nebo příkop. Tak jistě, je možné označit za odpad ty, kteří nic neumí nebo kteří nejsou ti správní Mirkové Dušíni. Označovat takovými ošklivými slovy ty, kdo se narodili s tělesnou nebo duševní vadou, se nesluší, ale charakter a všelijaké schopnosti člověk taky většinou dostal do vínku z větší části nezaslouženě.

Ale ani slovo „odpad“ už neznamená to, co dříve. Spousta odpadu je cennou surovinou (nebo tomu aspoň tak máme věřit), a i ten směsný komunální odpad se většinou přemění aspoň na to teplo. Záleží i na té společnosti, jak si dokáže poradit s lidmi, kteří jsou na tom hůře se schopností začlenění. A společnost, to jsme my a to jsou i oni.

zjentek

Většinová společnost? Očividně ty, kteří vlastní velkovýrobny průměrných uzenin, pečiva, tiskárny na nějaký periodika a některý většinový jsou až tak plni nenávisti, že tě klidně zlinčují i za cokoli neobvyklého. Třeba si na tvých vlastních pozemcích postaví čáp hnízdo a už jsi trnem v oku!

Kepler

Zapomněl jsem uvést teroristy – ti jsou ze všech nejhorší.

Rokio

Kepler: Patřím i já do té skupiny? Před vstupem do ID jsem chodil na brigády v létě a teď si alespoň nějak přivydělávám. Podnikám, investuji a snažím se vydělat na kryptoměnách (zde se vyhýbáme hazardu). S rodinou mám ale dobré vztahy a s obćany města také. Kromě toho doma pomáhám s domácími prácemi.
Ametyst: A co myslíš ty? Patřím do této skupiny?

Kepler

Cítíš se snad někým z jmenovaných?

Ametyst

Rokio: Samozřejmě že nepatříš, jak jsi na to přišel? Vždyť se uživíš sám, vedeš si dobře a nejsi žádný asociál.
Dám příklad, jaký je rozdíl mezi kuřákem a feťákem: kuřák kouří za svoje, chodí do práce, platí daně a stát mu rozhodně nic neusnadní. Zato feťákovi stát umetá cestičky, hradí mu „léčbu“ a pomůcky, vše z našich daní.

Rokio

Ametyst: Děkuji. 🙂