Rokio

Které skupiny lidí převyšujete svojí společenskou významností podle vašeho subjektivního dojmu a které jsou pod vámi?

Já osobně považuji asi 80 % lidí za společensky významnější než jsem já, i když to tak podle mého chování nemusí vypadat. Jsem totiž jenom obyčejný důchodce, který se věnuje drobné výdělečné činnosti. Minimálně polovina lidí jsou vzdělaní a inteligentní lidé, kteří mají minimálně maturitu a ti jsou mnohem více než jsem já. Starobní důchodci jsou určitě také více významní než jsem já, protože celý život pracovali a spousta z nich vychovala své děti. Vysokoškoláci jsou také nademnou, protože jsou chytřejší než já, mají maturitu a řada z nich chodí v létě na brigády. Lidé s výučním listem jsou podle mého názoru také o něco více než jsem já, pokud pracují.

Za společensky méně významné považuji žáky základních škol a žáky SŠ a SOU. Pokud jde o dívky, tak ty považuji za společensky významnější od 15-ti let věku. Žáky gymnázií považuji za stejně společensky významné jako jsem já, pokud je jim 15+.

Také za společensky méně významné považuji bezdomovce (ty, kteří se na ulici ocitli vlastní vinou), žebráky (ty, kteří po mně chtěli peníze i ostatní), všechny zločince a samozřejmě i všechny zvířata.

Ne pod vámy, ale pod vámi.

Nejlepší odpověď
iceT

Pořád nechápu, co máš s tou společenskou významností.
Že má někdo maturitu ještě neznamená, že je chytřejší než já, i když možná i je v některých oblastech, to ale neznamená, že bych se měla cítit méněcenně. Vzdělaný neznamená přirozeně inteligentní. Koneckonců zadní otvor máme všichni stejný a všem nám z něj padají stejné bobky, není-liž pravda? Nebo snad myslíš, že někdo kadí zlato a drahý kamení?

Další odpovědi
Malvína

“A samozřejmě i všechna zvířata.”… Zvířata bych do toho buď vůbec netahala a nebo se nad ně nepovyšovala. Ta jsou tady na tomto světě totiž správně…

Kelt

Tak jak jsem tě na předešlé otázce pochválil za nápad, tady žasnu nad těmi hrubkami. Jsou pod vámi, nade mnou. A nyní k té otázce. Mohl bych ti to rozebírat, ale upozorním tě na citát krále Miroslava z pohádky Pyšná princezna. Nad nikým se nepovyšuj a před nikým se neponižuj.
Ty děláš to, co umíš a to tam, kde jsi a děláš to tak, jak umíš. Jestli máš vzdělání, hodně peněz postavení, a získal jsi to poctivou cestou, tak je to dobře.

Mc Merkurion

… ze subjektivního pohledu ??? … všechny, u sebe jsem vždy na prvním místě …

Rokio

zjentek: Děkuji za kompliment. Já jsem totiž imbecil. 🙂