Avatar uživatele
Rokio

Které skupiny lidí převyšujete svojí společenskou významností podle vašeho subjektivního dojmu a které jsou pod vámi?

Já osobně považuji asi 80 % lidí za společensky významnější než jsem já, i když to tak podle mého chování nemusí vypadat. Jsem totiž jenom obyčejný důchodce, který se věnuje drobné výdělečné činnosti. Minimálně polovina lidí jsou vzdělaní a inteligentní lidé, kteří mají minimálně maturitu a ti jsou mnohem více než jsem já. Starobní důchodci jsou určitě také více významní než jsem já, protože celý život pracovali a spousta z nich vychovala své děti. Vysokoškoláci jsou také nademnou, protože jsou chytřejší než já, mají maturitu a řada z nich chodí v létě na brigády. Lidé s výučním listem jsou podle mého názoru také o něco více než jsem já, pokud pracují.

Za společensky méně významné považuji žáky základních škol a žáky SŠ a SOU. Pokud jde o dívky, tak ty považuji za společensky významnější od 15-ti let věku. Žáky gymnázií považuji za stejně společensky významné jako jsem já, pokud je jim 15+.

Také za společensky méně významné považuji bezdomovce (ty, kteří se na ulici ocitli vlastní vinou), žebráky (ty, kteří po mně chtěli peníze i ostatní), všechny zločince a samozřejmě i všechny zvířata.

Ne pod vámy, ale pod vámi.

Upravil/a: annas

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? FlAsh_7 před 1615 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
iceT

Pořád nechápu, co máš s tou společenskou významností.
Že má někdo maturitu ještě neznamená, že je chytřejší než já, i když možná i je v některých oblastech, to ale neznamená, že bych se měla cítit méněcenně. Vzdělaný neznamená přirozeně inteligentní. Koneckonců zadní otvor máme všichni stejný a všem nám z něj padají stejné bobky, není-liž pravda? Nebo snad myslíš, že někdo kadí zlato a drahý kamení?

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Malvína

“A samozřejmě i všechna zvířata.”… Zvířata bych do toho buď vůbec netahala a nebo se nad ně nepovyšovala. Ta jsou tady na tomto světě totiž správně…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kelt

Tak jak jsem tě na předešlé otázce pochválil za nápad, tady žasnu nad těmi hrubkami. Jsou pod vámi, nade mnou. A nyní k té otázce. Mohl bych ti to rozebírat, ale upozorním tě na citát krále Miroslava z pohádky Pyšná princezna. Nad nikým se nepovyšuj a před nikým se neponižuj.
Ty děláš to, co umíš a to tam, kde jsi a děláš to tak, jak umíš. Jestli máš vzdělání, hodně peněz postavení, a získal jsi to poctivou cestou, tak je to dobře.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

… ze subjektivního pohledu ??? … všechny, u sebe jsem vždy na prvním místě …

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rokio

zjentek: Děkuji za kompliment. Já jsem totiž imbecil. 🙂

před 1615 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek