Gus_Fring

Které školní předměty potřebují nejméně memorování se, vyjma matematiky a předmětů typu hudebka, tělocvik, občanka?

Jsou nějaké, které jdou zvládnout hlavně za pomoci logiky a málo učení, vyjma výše jmenovaných?

Odpovědi
Kelt

Nemůžeš posuzovat školní předměty a jejich zvládnutí podle parametrů, které uvádíš. Možná bys někde našel například kolik hodin věnují žáci danému předmětu, oblíbenost, možnost uplatnění a podobně. Záleží na tvém vztahu k danému předmětu. Pokud tě to baví, tak to zvládneš, pokud tě to nebaví, nevíš o co go, tak jakýkoli učitel, metoda, knihy a další pomůcky ti nepomohou .
A třeba hudebku se musíš učit? Víš něco o notách, hudbě, skladatelích? Tam je toho hodně, co si musíš zapamatovat, když o tom mluvíš. Ve fyzice a chemii, nemusíš si pamatovat vzoreček, ale vědět, jak ho odvodit.
Poradím ti co říkal Jan Amos Komenský – Škola hrou, pokud tě to bude bavit, nemusíš si nic pamatovat, ale vše půjde samo

Kalim_YT

U nás strojírenství, stačí dávat v hodinách pozor, a vím vše.