Tobbynka

Které ryby jsou nejvíce zdravé?

Budu ráda za Vaše odpovědi :)

Nejlepší odpověď
anonym

Čerstvé – to znamená z lokální produkce.
A dravci – mají méně tuku (aktivněji se pohybují).
Takže třeba v Česku jsou to např. candát, štika, pstruh, okoun, bolen…

Další odpovědi
www

Nejzdravější jsou ryby mořské, lovené v nekontamino­vané vodě.

marci1

Nejvíce zdravý je tuňák, losos. Nejvíce dietní je platýs.

Luciet

Osobně bych se nebála vybírat tučnější druhy – losos, pstruh, sardinky, makrela, sleď – neboť právě ty obsahují nejvíce důležité omega 3 nenasycené mastné kyseliny, které prospívají nervovému systému, snižují riziko onemocnění srdce, dokáží tlumit záněty či pravděpodobnost lehké nebo střední deprese. Ryby s vysokým obsahem rtuti bychom měli jíst méně často – především se jedná o tuňáka.
Mezi ryby s nízkým obsahem tuku patří treska, platýz, candát či štika.

bolak

ty co neplavou břichem nahoru

Emefej

Většina ryb z volných vod je zdravá, nemocné bývají občas ryby ze špatně udržovaných intenzivních chovů.

arygnoc

tie na tanieri.

ostatné nemajú na môj organizmus a metabolizmus žiaden vplyv.