Usoman

Které řeky unášejí nejvíc pevných částic (plavenin)?

Vím, že na prvním místě je Žlutá řeka v Číně a kolik toho unáší průměrně i nárazově, avšak zajímali by mě i další. Například, co se týče jenom Evropy a taky hlavně, kterou máme my Češi na svém území.

Odpovědi
kapka

Chtela jsem odpovedet Žlutou řeku, nez jsem rozklikla otazku. :D Z nasich rek tipuju treba Sázavu. V míste soutoku s Vltavou je uplne videt, jak Sázava je hnědá. Teda, je to videt vsude, ale ten soutok je zajimavej proste. :)