annas

Které rady či poučení do života jste získali od svých rodičů a stále se jimi řídíte?

Nejlepší odpověď
anonym

Nekdo proziva zivot jako v bavlnce , jiny ma pocit , ze mu stale nekdo haze klacky pod nohy. Je dulezite , jak se ke svemu zivotu postavime. Bud jeho oteze pevne uchopime do rukou , nebo pristoupime na roli pasivni a ublizovane obeti …
Ja to napsala jinak , ale jsou to slova maminy , ktera jen klasicky rikala , ze kazdy sveho stesti strujcem.

  • iv-

Další odpovědi
arygnoc

Dnes bude hezký den, vstávej s úsměvem.

Nečiň druhému, co nechceš, by bylo činěno tobě.

Předal jsem i svým dětem.

johana 56

Važ si všech lidí i věcí.
Vše zlé se ti jednou vrátí.
Nedělej dluhy,ujídají z talíře.
Žij tak,abys se za sebe nemusela stydět.
Nikdy neplýtvej jídlem,jednou by ti mohlo chybět.

dědapetr

Myslím,že je jich mnoho na vypisování a rodiče je zase získali od svých rodičů a takový je koloběh,já je zase předával svým dětem.A každý z rodičů předá i ty které nasbíral za svůj život.Můžu říct,že se tím řídím.
Doplňuji:
I kdybys jsi stál po kolena ve fekáliích,chovej se jako inteligent.

hanulka11

Důvěřuj, ale prověřuj.

Lež má krátké nohy – proto nesnáším lež -vždy se na ní přijde.

Úsměv tě nic nestojí ,ale otevírá srdce.

Deli

Můj táta říkavál:
Moje pravá ruka končí na mém rameni.

Jinak – je to spíš náhledem na život, na výchovu dětí, na společnost, na práci…
Nesnášela jsem některé jejich výchovné postupy, ale dnes se s nimi ztotožňuji.

fcoop

Třeba se pletu,třeba ne – jaký asi bude reálný svět,až vyrostou děti dnešních dětí?
Nejde ani tak o jadrný slovník teenagerů,spíš o způsobu uvažování.

Tedy – kdo, a jaké dával do života rady jim?

Lež.Má krátké nohy.

Kerberus

Nevím. I zde na Odpovědích je vidět, jaký mají děti vztah k svým rodičům … někteří uvádějí dokonce nenávist … Zřejmě rodiče udělali někde chybu, mají málo času na výchovu, nebo chtějí, aby jejich děti byly geniální? Mnohým chybí třeba peníze, nebo naopak …
Myšlení mladých jak vědomě, tak nevědomě ovlivňují média, vznikají jisté závislosti, negativní vzory, volný vztah, roste agresivita, kriminalita, lhostejnost, nezájem o dění kolem, stále se snižuje i autorita škol, podvádí se … Myšlení rovněž ovlivňuje závislost na sociálních sítích např. Facebooku … Možná kdysi víc platilo Cti otce svého a matku svou …

Třeba se mýlím, jsem příliš pesimistická… řadu skutečností nechápu …