mzm

Které rádio si vybrat? Taranis X9D+ SE nebo HiTec Aurora 9X?

Vybral jsem si dva kandidáty. Vzhledem k tomu, že do soupravy nehodlám investovat desetitisíce, tak něco z druhé ruky. Ani jeden model už se nedělá, oba jsou za podobné peníze, oba mají telemetrii, ani na jeden vyloženě lidi „neplivají“, k oběma se dají sehnat přijímače i v ČR. Aurora vypadá méně „hračkózně“, Taranis nabízí více kanálů. Atd…

Tak který? A proč zrovna ten?

Díky za jakoukoli odpověď.

Odpovědi
anonym

Ani jedno, volil bych teď určitě spíš Jumper T16 Pro, vychází parametry i cenou mnohem výhodněji viz https://www.a­liexpress.com/who­lesale?traffic­Channel=main&d=y&Ca­tId=0&SearchTex­t=Jumper+T16+Pro+­transmitter<y­pe=wholesale&Sor­tType=total_tran­pro_desc&grou­psort=1&page=1 … v přepočtu na koruny asi 3700 Kč viz video recenze https://www.y­outube.com/wat­ch?v=KP3rSven­qgE … ty tebou zmíněné se cenou pohybují výrazně výše (nechápu proč) přitom jsou to staré už zastaralé modely.

mzm

No jo! Tohle rádio jsem taky zahlídl, akorát bylo pořád dost drahé. Koukám oprásknutá Futaba křížená s oprásknutým Horusem. :) To zní jako dobrá kombinace, díky za tip.

anonym

Další recenze i s ukázkou letu a použitím VR headsetu zde https://www.y­outube.com/wat­ch?v=rc-JnTPtSyc … na to jak je to levné to má excelentní možnosti, hlavně díky opensource vývoji, veškerý firmware průběžně aktualizuje početná opensource komunita fanoušků a taková se o software vždy stará lépe než by to dělal sám výrobce.

anonym

FrSky bych se především kvůli neserioznímu přístupu v oblasti opensource vývoje vyhnul, a nejelegantnější způsob jak to udělat je jít cestou Jumperu T16 který staví na stejném opensource projektu ale nesnaží se jej rozbít 🙂

anonym

když to řeknu na plná ústa FrSky jsou zmetci kteří vycítili příležitost provést v protokolech bezúčelné licencované úpravy jen proto aby odstavili konkurenci, a v té chvíli je rozhodně ideální příležitost dát takovým vychcánkům sbohem. Multiprotokolový Jumper T16 Pro založený také na softwaru OpenTX z tohoto vychází jako jednoznačně chytřejší volba a to i pokud si původně chtěl kupovat nějakou bazarovku, nový totiž nestojí tolik co bys čekal … pod 4 tisíce se hravě vejdeš i s poštovným z aliexpressu.