Tabea

Které příznaky se mohou objevit u člověka, který se dlouho nevyspal?

Může to být i lehká zimnice, aniž by měl teplotu?
https://pixaba­y.com/cs/photos/%C4%8Dlo­v%C4%9Bk-guy-unaven%C3%BD-l%C3%ADn%C3%BD-r%C3%A1no-5522892/

Nejlepší odpověď
Kepler

Lékaři tomu říkají spánková deprivace. Zimnice se u příznaků neuvádí. Způsobuje ospalost, neschopnost soustředění. U těžkých spánkových deprivací se dostavují:
halucinace,
paranoie,
odbývání životních potřeb
ztráta myšlenkové kontinuity.

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Sp%C3%A1nkov%C3%A1_de­privace

Další odpovědi
Drap

Ano může. Hlavním příznakem však je, že je nevyspalý.

Kelt

Tak já, když se málo vyspím, tak mám občas pocity, že to není ono, zívám, nechce se mi nic dělat, mikrospánek a pod. Dělal se kdysi pokus , vydržet nespat. Sledovali to lékaři, a tuším že to bylo asi 10 dní. No a když si představím, že takto mučili lidi, že jim bránili usnout, a oni pak byli zcela zlomeni, že podepsali nebo řekli všechno, co chtěl vyšetřovatel, tak je to strašné.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Marketka73

Příspěvek smazán administrátorem.

cochee

3. a 4. příznak popsaný Keplerem na mě sedí a přidává se mi k tomu (jinak nevysvětlitelný) tik v oku.