Avatar uživatele
annas

Které přísloví je lepší motivací, pokud nejde o rychlé rozhodnutí: Ráno moudřejší večera/ Večer probouzí hvězdy?

Zaslechla jsem v jednom rozhovoru v regionálním studiu CRo. o rozhodování,.Podobně jako ranní ptáče dál doskáče. Šlo o ranní vstávání,.

Obrázek:

https://pixabay.com/…

Upravil/a: annas

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? vagra, Drap, paul1, dust8, aliendrone, Disraeli před 17 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Ráno je rozhodně moudřejší večera. Večerní nápady bývají romantičtější, ale taky trochu kleplé přes hlavičku.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
dubraro

Já bych se přiklonil k tomu moudřejšímu ránu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Dnes to bohužel nejde takto rozhodnout, protože jsou lidé, kteří pracují na směny a někdo je tedy aktivní přes den a v noci spí a pro něj platí to :Ráno moudřejší večera
a místo Večer probouzí hvězdy, se mi více líbí . Co můžeš udělati dnes, neodkládej na zítřek. A to rozhodnutí by mělo být uvážené, tedy s jasnou hlavou a myslí a ne střelba od boku.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Já mám raději „dvakrát měř a jednou řež“. To se mi mockrát osvědčilo. A v podstatě to koresponduje i s tím tvým prvním.

Upravil/a: elkon

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Disraeli

Řekl bych, že to první není ani tak motivací, jako spíš prostě jen moudro a dobrá rada, která MŮŽE přijít vhod. Lepší na rozvahu a čistou hlavu, je častokrát prostě ráno, kdy se vyspíme, doplníme energii a vyčistíme mysl (automaticky přes noc/spánek). Obzvlášť, když se potřebujeme v něčem důležitém rozhodnout.
Druhé jsem jakživ neslyšel ani moc nevím k čemu ho vztáhnout. Můžu jen říct, že se to dá (možná) připodobnit dřině, práci až do noci/do rána, bezesná noc - plná vytrvalé práce atd. Takže vytrvalá práce určitě plodí úspěch, vytváří "hvězdy".
Večer a noc může být plná inspirací (stejně tak ale i den - záleží jak u koho atd), napádů, přemýšlení, zvýšená aktivita/energie u NĚKTERÝCH jedinců (nočních sov a pracantů, kteří mají vášeň), a to může být ku prospěchu.

Podle situace je někdy lepší nechat "to" na ráno a jindy zase věnovat tomu i celou noc.... už podle té situace, ale i oč se jedná (činnost nebo rozhodování), podle nálady, energie, závažnosti a mnoha dalších okolností, které člověk musí posoduit sám.

Nemyslím si však, že by některé z těch dvou byly v něčem motivační.

Upravil/a: Disraeli

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

Pro mne je teď lepší to ráno. K večeru to bývá se mnou všelijaké (asi i vzhledem k věku). Střídají se chvíle bdělosti a podřimování. Před lety to bývalo obráceně. No co se dá dělat. To už je nenávratně pryč.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Podle mne, jsou obě přísloví zaměnitelná, a v podstatě říkají, že ukvapené rozhodnutí nebývá vždy top nejlepší. Pokud máme něco k řešení, tak nejlépe se přemýšlí o těchto věcech před spaním, před usnutím. Obě tato přísloví to splňují.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

U mne se to neváže na denní dobu, spíše ten spánek je určující faktor. ;) :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Beno

Motivací může být přísloví:
Co můžeš udělat dnes, neodkládej na zítřek.
Čím dříve, tím lépe.
Nechval dne před večerem.

Upravil/a: Beno

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
Avatar uživatele
annas

Slyšela jsem to i id jedné žákyněš, když jim učitelka říkala, že i když se říká, že ráno ....., aby nespoléhali na to, že jim stačí naučit se ráno před zkouškou. Spíš zapomenou. Když se budou učit večer, písemku lépe zvládnou a stanou se úspěššnými, obrazněš hvězdou, zazáří mezi ostatními žáky, . Tak to vidím já. I když dávám přednost ránu. Večerní rozhodování či přemítání způsobuje nespavost. Ale každý je jinak nastavený,

Avatar uživatele
annas

Disraeli, kdyxž se rozhodnete pro ráno či večer, tak víte, co je pro vás lepší, nebo věříte, že vás rozhodnutí bude motuivovat, že vyhrajete, dostáhnete toho, co jste si přál. Když skutečná motivace vychází z nitra,. trakže obě přísloví se opravdu dají ppvažovat za motivaci.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava