Rokio

Která pracovní místa jsou dobře placená a stačí na ně ukončené základní vzdělání?

Nemyslím pracovní pozice, jako je například politik, nebo povolání, kde zaměstnavatel hledí na schopnosti daného jedince místo vzdělání.

Mám na mysli přímo profese, kde zaměstnavatel požaduje alespoň základní vzdělání na dané zaměstnání, a přitom je dobře placené.

poznámka: dobře placené místo = 75 % průměrné a více (můj názor)
poznámka2: Mám na mysli práci na plný pracovní úvazek.

Nejlepší odpověď
ivzez

Předpokládám, že jsi mínil 75 % průměrné mzdy.

Nevím o profesích, které by bez vzdělání byly tak dobře ohodnoceny.
75 % průměrné mzdy je podle mne za nekvalifikovanou práci moc.

Další odpovědi
Kepler

Jen základní vzdělání nestačí. Mezi žádané a dobře placené profese patří například řidiči kamionů. Stačí maličkost: investovat do příslušného ŘP a mít nějakou tu praxi. Nic není zadarmo. Tam lze vydělat víc, než má leckterý VŠ.

led

hrobár, ale to si žiada fyzické zdravie
pri tvojom chatrnom zdraví a ukončení strednej školy, ako nás informuješ vo svojich otázkach hľadaj si skôr prácu fyzicky menej náročnú, napríklad prekladanie papiera z jednej strany stola na druhú.

Mc Merkurion

… dobře placené místo = 75 % průměrné mzdy ????????????
… odpověď: prostituce … tam maj i více …

Drap

75% hrubé mzdy je nesmysl. Pokud tě někdo zaměstná, budeš dostávat 100% hrubé mzdy.

jpau

Už jsem to sem jednou psal. Můžeš jít dělat vývojáře. V posledních dvou firmách, kde jsem pracoval nikoho moje vzdělání nezajímalo. Stačilo projít praktickým testem a trochu si pokecat. Pochopitelně o tom musíš něco vědět.

ivzez

@Led,
ani hrobař už nevystačí jenom se zákaldním vzděláním,
i ten už potřebuje kvalifikaci.

led

to je hrozné, tak už i ten Hrobař z Hamleta príjde o prácu?

Rokio

Drap: Spletl jsem se. Udělal jsem překlep.