Kepler

Které pozemní vozidlo je největší na světě?

Odpovědi
marci1

Že by: BelAZ 75710? 🙂
Všechna autíčka by vypadala jako hračky vedle největšího automobilu na světě, kterým je obří stroj pocházející z Běloruska – BelAZ 75710. S délkou 20 metrů, šířkou necelých 10 metrů a pohotovostní hmotností 360 tun se jedná o skutečné monstrum. A co teprve plně naložený, kdy může dosáhnout 810 tun celkové hmotnosti! V provozu ho udržuje 540 litrů oleje, 890 litrů chladicí kapaliny a až 5 600 litrů nafty. Obvykle se s ním setkáte pouze v povrchových dolech. Naložený dokáže jet rychlostí až 64 km/h a vyjet 18% stoupání.

https://www.srov­nator.cz/clan­ky/rekordy-ze-sveta-automobilu/

Edison

UTFG:

Zdroj: https://auto.ih­ned.cz/c1-57157550-10-nejvetsich-vozidel-sveta-maji-obrovsky-vykon-ale-pohybuji-se-snecim-tempem

Usoman

Buď největší důlní korečkové rypadlo nebo takový ten důlní mega náklaďák anebo ta americká pojízdná plošina dopravující rakety a raketoplány z montážní budovy na startovací plošinu.

annas

Myslím si, že se mázory na velikost liší, záleží na tom, jaký druh vozidla je považovaný za největší. .

Našla jsem toto:

NASA-Pásový dopravník

Bagger 288 – největší pozemní vozidla na světě.

Po dokončení v roce 1978 Bagger 288 – vysokozdvižné rypadlo o výšce 94,79 metru dlouhé 214,88 metru a váží 41276,9 tuny – nahradilo NASA's Pásový přepravník jako největší pozemní vozidlo na světě. To ještě drží titul dnes.

https://www.khplan­t.co.za/blog/ar­ticle/9-worlds-biggest-vehicles

Edison

Velkorypadlo ovšem není vozidlo. A to ani když je pásové. Natož pochozí.

Edison

Marci, proč se omezovat jen na auta? Zas vozidlo lze v pohodě považovat i tramsportní plošiny raket… 😁