Rokio

Které požadavky musí splnit člověk, aby byl považován za ctihodného občana v místě svého bydliště?

Podle mě stačí, pokud daná osoba má pořádnou práci a je bezúhonná.

Jak to vidíte vy? Které náležitosti musí takový člověk splnit, aby se mohl nazývat ctihodným občanem v místě, kde bydlí?

Nejlepší odpověď
aliendrone

To není vůbec jednoduché. Kdysi stačilo být za dobře s domovními důvěrníky (nepalcenými udavači, kteří jednak pravidelně, druhak na vyžádání „orgánů“ podávali info – na pracovišti prozměnu existovalo „kádrové oddělení“). Dnes je to trochu jinak – ne každý domovník je bonzák a odhalit příslušné informátory není tak snadné, navíc existují záznamy na obecním/obvodním úřadě (např. když si někdo na tebe stěžuje atp. nebo policie vyhodnotí tvé jednání tak, že tě předá k řízení OÚ).

To jestli máš práci v tom nehraje žádnou roli, záleží pouze na postoji dotyčných osob k tobě. Pokud je negativní, tak budeš označen za „problematického“ kdybys by svatý. Stejně jako to bývalo ta bolševika, jen kulisy se změnily. ;) :D :D

Další odpovědi
ivzez

Další tvá opakovaná otázka.

Definuj ctihodného občana v místě jeho bydliště,
budeš vědět i co má splňovat.

PS:
A co důchodci?

Kryšpín

Spolehlivě buduje tržní hospodářství, podporuje kapitál , neremcá, nekritizuje a doufá, že za 15 let doženeme a možná předhoníme Německo / názor šéfa banky /.

EKSOT123

„Cti hodný“ občan by podle svých schopností a možností neměl být příživníkem, rozvracečem morálky, a podobným záškodníkem. Naopak by měl mít v úctě spoluobčany a podle okolností třeba i občas něčím dalším přispět k dobru obce. Ve městě je občanství více anonymní,což může svádět, že občan není taky spoluobčan.

Rokio

ivzez: Přiznávám, že se mi tato otázka nepovedla. Na důchodce jsem zapomněl.