Avatar uživatele
Anikitos

Které povolání si zaslouží největší respekt?

Za mě to budou asi vojáci, pak možná doktoři a policisté.

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56, pusinka50, Drap, orwell před 2589 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

Záchranář, hasič, učitel, lékař…
Řekněme…
😉

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
orwell

Já si myslím, že je to povolání učitelské. Schopný a spravedlivý učitel v nás vždycky zanechá stopu na celý život. Často si vzpomenu na ty, co nás učili číst, psát, počítat, zpívat, hrát na hudební nástroj, vést nás k práci, … Ti stojí na počátku všeho dalšího, bez nich by nebyli lékaři, vědci, konstruktéři, překladatelé, spisovatelé a další umělci,… Budu-li chtít pomalu zničit národ, pak bych se zaměřil na rozbití školství, jako jednu z prvních věcí. Uzavření vysokých škol na našem území po obsazení naší vlasti Hitlerem nebylo náhodné a mělo hlubší smysl. Naštěstí vše dopadlo jinak, než bylo plánováno. Názor na naše školství v současné době, ať si udělá každý sám.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
pusinka50

Podle mě na prvním místě všechna povolání, kde se v kritických situacích nasazuje vlastní „krk“, (život) pro záchranu ostatních. Čili hasiči, vojáci bojující mimo naši zemi, policajti.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Neni takové povolání. V různých dobách prestiž každého zaměstnání stoupá, nebo klesá. Všechna jsou však důležitá, ale takto to hodnotit nelze.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Podle mne nejde ani o povolání, ale o to, jaký člověk ho vykonává. Pokud dokáže v rámci možností pomoci a potěšit lidi, yyjít jim vstříc. A nemělo by záležet na důležitosti, zda je to lékař, učitel, poslanec nebo prodavačka.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Klaproth

Každé povolání má svůj význam a zaslouží si stejný respekt. Jenom omezenec rozděluje povolání podle respektu.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?briketka10 Nahlásit

Avatar uživatele
Kepler

U mně jsou to schopní lékaři nebo význační vědci.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pepe88

Respect mají boxeři.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Laďa99

Takhle to posoudit nelze.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek