Rokio

Které podmínky bych musel splnit, abych mohl být nazýván asketou?

Můj otec si myslí, že jsem mírně asketický na poměry v Česku.

Myslíte si, že bych se já mohl nazývat asketou, když nekouřím, nepiji alkohol, nefetuji, nepraktikuji hazard, jím docela zdravě, ve 20-ti % případů piji vodu, nežebrám, přispívám na charitu, chovám se šetrně k přírodě a dělám fyzickou práci.

Pokud jím nejsem, co dalšího bych musel splnit?

Nejlepší odpověď
hapiky

Musel by jsi ještě splnit sexuální odříkání (ani myšlenkou).

Další odpovědi
paul1

Nějak mi tam chybí odříkání sexu 😀😁😂

Zdroj: https://kdoje­to.superia.cz/na­bozenstvi/aske­ta.php

davdavi

Spíše je to výčet skromného člověka co je uvedeno. Asketismus ve své spirituální definici není odpírání si života ani soutěž ani sebemrskačství. Podle mě má vést k ocenění hlubších hodnot na základě toho, že se učiním svobodný k těm věcem, které mě příliš ovládají. Pak se mohu svobodněji rozhodovat pro to, co je mi opravdu ku prospěchu.

Rokio

doplnění: Ještě držím celoživotní celibát. Zapomněl jsem to tam uvést.