Avatar uživatele

Ktere otroctvi je povazovano,za jedno z nekkrutejsich v dejinach?Kde a kdy se to stalo?

ulet-nejkrutejsich

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Souvisí s Jamajkou.
Samostatná historie Jamajky se začala psát, když jakožto bývala britská korunní kolonie získala nezávislost v srpnu 1962. Počátky historie Jamajky se však vracejí do roku 1494 kdy byla Jamajka objevena Kryštofem Kolumbem a stala se španělskou državou. Noví vládci založili na ostrově plantáže cukrové třtiny, na kterých pracovalo domorodé obyvatelstvo-Aravakové. Španělské vykořisťováni původního indiánského obyvatelstva vedlo téměř k jeho vyhubení, takže museli začít dovážet černé otroky ze západního pobřeží Afriky. Toto otroctví je považováno za jedno z nejkrutějších v dějinách. Otroci však mezi sebou udržovali jakousi vnitřní komunitu a často si zpívali. Bílí otrokáři ve víře, že zpěv otroky motivuje k vyšším výkonům, svým způsobem ovlivnili následný vývoj.
Na historii Jamajky se také podepsal britský lord protektor Oliver Cromwell, který roce 1655 vyslal na Jamajku expedici. Britské vojsko ostrov obsadilo a do r.1960 odtud Španěly vytlačilo. V posledních letech se Jamajka z agrární země změnila na průmyslovou. Hlavními pěstovanými plodinami jsou cukrová třtina, banány, citrusové plody, káva, tabák, kakao. Země má bohatá bauxitová ložiska, k rozvoji jeho těžby došlo zejména po druhé světové válce a v současnosti zaujímá Jamajka ve vývozu bauxitu přední místo na světe. Většinu obyvatel tvoří potomci černošských otroku, kteří sem byli dováženi v 17. a 18. století, a proto 95 procent Jamajčanů jsou černoši nebo mulati. Kromě toho žije na ostrove čínská, indická a bělošská menšina. Většina obyvatelstva žije ve městech, z toho dvě třetiny v hlavním městě Jamajky v Kingstonu. Prudký růst počtu obyvatel měst vyvolává sociální napětí a časté nepokoje.

Zdroj: http://webcache.googleusercont ent.com/search?q=cache:N5Lh5X3 P6UQJ:www.jamajka.biz/historie -jamajky/+otroctvi+je+povazova no,za+jedno+z+nejkrutejsi+v+de jinach%3FKde+a+kdy+se+to+stalo %3F&cd=1&hl=cs&ct=clnk&gl=cz&s ource=www.google.cz

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Budu otřesnější - koncentrační tábory a gulagy.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3818
Zlatý Drap 2282
Zlatý led 1647
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý marci1 1275
Zlatý quentos 1183
Zlatý Kepler 869
Zlatý mosoj 846
Zlatý gecco 818
Zlatý vagra 799

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.