Neonka

Které organizace hledají dobrovolnice ?

Mohla bych ze svého volného času věnovat několik hodin týdně dětem nebo starším lidem. Dověděla jsem se, že se mohu obrátit na nějaké organizace, které hledají dobrovolnice, ale zatím hledám na internetu bez úspěchu. Děkuji za radu.

Nejlepší odpověď
kropitko

Tak určitě kterýkoliv domov, ať už důchodců, či pro děti. Já jsem kdysi docházela pravidelně do dětského domova. Prostě se koukněte co máte v blízkosti svého bydliště, zajděte tam a zeptejte se, jestli byste pro ně mohla něco udělat, nějak jim pomoci. Každá ruka přijde vhod,,,,

Další odpovědi
Radak

Můžete zkusit následující stránky:

Zdroj: http://www.do­bro.cz/page:1/

venkovan

Zajímavá a hodně prospěšná dobrovolnická činnost je vítána v nemocnicích a v LDN. Pro starší pacienty tam kolikrát dochází dobrovolníci si snimi jen povídat, předčítat apod. Stejně tak na dětských odděleních je každá teta (pokud na to ale je nemocnice zařízena) vítána.
A až budeš mít chvilku – podívej se na web agentury mládeže – tam lze sehnat roční dobrovolnickou stáž v zahraničí.