Které národnostní menšiny v ČR jsou nejblíž české kultuře?

Existuje možnost někde zjistit, které národnostní menšiny v Česku jsou nejvíc přátelské a přizpůsobily se českým tradicím a zvykům a které národnosti nejvíc naštěvují ČR jako turisté? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Drap

Slováci jsou kulturou téměř totožní.
Počti si pročti zde:
http://www.ces­katelevize.cz/i­vysilani/1097181328-udalosti/213411000­101230/obsah/299750-turiste-v-cr
https://zpravy­.aktualne.cz/e­konomika/cizin­ci-maji-rekordni-zajem-o-prahu-potvrdili-statistici/r~2a42056­e45f611e7b65b0025900fe­a04/

Další odpovědi
annas

Odkud k nám jezdí nejvíce turistů najdete v odkazu. Jejich národnost si přiřadíte.

Němci, Slováci, Poláci atd.

https://zpravy­.aktualne.cz/e­konomika/turis­te-v-cesku/r~3918151­2571f11e7898e002590604f2­e/?redirected=14983946­10
-

Jak je to s kulturou se nedá jednoznačně odpovědět. Souvisí to s tím, jak dlouho zde menšiny žijí, zda se zde narodily atd.

"Každý jedinec chápe svou identitu trochu jinak. Někdo cítí příslušnost spíše k národnímu státu, další se silně identifikuje např. s určitou specifickou kulturou (houbařů, zahrádkářů, fotbalistů, anarchistů….), jiný se cítí výrazně vázán k rodnému regionu. atd.!

Kulturní a etnická identita každého se liší svou náplní, vztahuje se k jiným hodnotám. Záleží na tom, kým chtějí tito lidé být.

Máte-li zájem dovědět se víc, přečtěte si článek Kulturní identita. Jsou uvedené i příklady, jak to s identitou cizinců je.

http://www.czechkid­.cz/si1120.html

Osobně se domnívám, že se v něčem naší kultuře přizpůsobí, ale stále v nich žije to, co zdědili po vých předcích. Jiná mentalita, jiný způsob myšlení, jiné tradice atd.

Navíc jsou u nás menšiny roztroušeny po celé republice, nevím, zda se znají a stýkají. Ale myslím si, že nejvíc se s námi v tomto směru sblížili Slováci, Poláci třeba v oblasti Ostravska a Českého Těšína.

led

Vzhľadom na stáročné vzájomné vzťahy medzi Čechmi a Slovákmi, mnoho Čechov žilo medzi Slovákmi, rovnako aj veľa Slovákov žilo v Českých zemiach, takže zákonite si odovzdávali a navzájom preberali mnohé prvky svojich kulúr, piesne, rozprávky aj povesti…
Po vzniku ČSR mnoho ľudí pracovalo a žilo na územiach bratských národov, vznikali zmiešané rodiny, kultúra sa prelievala od Ašu po Čiernu nad Tisou, od Tatier k Vltave…
Prirodzene boli aj iné národnostné menšiny, ale tie žili prevažne v pohraničných oblastiach, Nemci v nemeckom pohraničí, Poliaci na severovýchode Čiech a na severe Moravy a na celom území majstri všetkých remesiel, večne nespútaných Cigánov, ale z nich najvýraznejší vzájomný vplyv mali slovenská a česká kultúra. A majú dodnes, napriek snahám toto potláčať. Slovenskí umelci chodia do Čiech a na Moravu (aby ma Moraváci nekririzovali, že ich vynechávam) a českí umelci zase na Slovensko.
Len je škoda, že dnes si už mnohí mladí z ČR a SR vzájomne nerozumejú, ak komunikujú svojou rečou a na vzájomné porozumenie používajú úplne cudziu reč akúsi čekoengliš a angloslovak,smaj­líky a iné potvory…