lenisek01234

Které moderní tance znáš? Co vyjadřuje scénický tanec? Kde vznikl breakdance a kde se tancuje? Hip hop?

Které moderní tance znáš? Co vyjadřuje scénický tanec? Kde vznikl breakdance a kde se tancuje? Příběh charakteristický HIP HOP ? Děkuju moc. Moc mi to pomůže

Nejlepší odpověď
iceT

Scénický tanec je moderní výrazový tanec, určený pro divadelní scénu, který nemá žádná striktní pravidla ani omezení. Cílem scénického tance je vyjádření příběhu, myšlenky nebo pocitu. Většinou postrádá strnulé pózy, důraz je kladen na plynulý tok pohybů, přirozenost a originalitu pohybového vyjádření. V poslední době má i velké rozšíření mezi tanečními soutěžemi, ve kterých se pohybuje na velmi vysoké úrovni.

Breakdance, také známý jako breaking nebo b-boying, je bezkontaktní, akrobatický druh tance street dance. Tanečník se nazývá b-boy, tanečnice b-girl. Breakdance je jednou ze čtyř základních částí kultury hip hopu (další jsou rap, DJing a graffiti). Vyvinul se mezi afro-americkou mládeží v Jižním Bronxu v New Yorku a v Los Angeles na začátku 70. let. Breakdance je populární hlavně u mládeže.

Zdroj: wikipedie