Hungalabunga

Která místa jsou náchylná ke konfliktům?

(fyzicky a psychický konflikt)

Nejlepší odpověď
annas

Řekla bych, že konflikty vznikají na různých místech, tedy tam, kde se setkávají lidé, především tii jedinci, kteří velmi rádi konflikty vyvolávájí.

Podnětem může být leccos – např. majetek – lepší auto , dům, zahrada;
různé politické i náboženské názory; rovněž i oblast psychická – přátelství, svoboda, bezpečí. atd.

Z toho vyplývá, kde se konflikty mohou odehrávat kromě konfliktů mezi státy.

Časté jsou konflikty mezi sousedy, způsobuje je závist,. někdy nesnášenlivost, chybí vzájemná tolerance.

Na pracovišti, říká se, že pokud sedí v jedné kanceláři více žen, může dojít ke konfliktu – postavení, oblíbenost, náročnost práce atd.

V soukromém životě kvůli dětem, omezováním svobody, různé nároky na volnost, koníčky , třeba žena vydělává víc než muž atd. Při výběru TV programu.

Mezi muži pak třeba při pití piva v hospodě,. nebo na hřišti při sledování fotbalu či hokeje.

Svědky konfliktů jsme často i v TV při politických diskuzích, kde jsou mnozí přesvědčeni jen o své pravdě.

Ve škole – když se žáci nemohou dohodnout třeba klam jen na výlet, co na závěr ukončení školy atd.

Ale náročnější je často vyřešení konfliktů, ne vždy dojde k dohodě, někdy se konflikt řeší i soudně.

Další odpovědi
Kepler

To je moc široká otázka. Prvním předpokladem vzniku konfliktu je ROZDÍL – v náboženství, barvě pleti, politickém názoru, atd. Někdy to může být i nedostatek: potravin, vody, vlastně všeho. No a v neposlední řadě i šíření ideologie, zisk území, mocenský vliv, ale i obyčejná hrabivost. Tak už je to zakotveno v genofondu člověka, bez konfliktu už pomalu nepohodí ani své lejno.

paul1

Nejhorší jsou konflikty mezi státy, tam jde o život. Většinou vznikají v příhraničních oblastech, i v místech, kde byl desítky let klid. Příčiny? Např. změna politické situace, změna vedení krajiny, nevyřízené staré účty… Je možné očekávat i konflikty kvůli vodě.

elkon

Třeba v hospodě, kde se schází spodina.

Kryšpín

Když obě strany mají názor jak z Ministerstva pravdy a tvrdě jej obhajují