štamgast

Které luhačovické prameny, kromě Vincentky, se stáčejí do lahví?

Nejlepší odpověď
annas

Nejznámějším z luhačovických pramenů je bezesporu Vincentka vyvěrající za kolonádou.

Jako jediná ze zdejších vod se může plnit do lahví a její první plnírna byla postavena v Luhačovicích již v roce 1851.

Vincentka byla podávána na císařském dvoře a ve vídeňských kavárnách. Byla zdrojem obživy zdejších vodařů, kteří ji vozili na různá místa do Rakouska a Uher.

http://www.lu­hacovice.cz/2028-vincentka