Avatar uživatele
Kepler

Které lepidlo využijete doma nejčastěji?

Které se vám nejvíc osvědčilo? Samozřejmě podle typu lepených spojů a materiálů a nároků na pevnost.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? aliendrone před 1688 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
zjentek

Mamutek!

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
aliendrone

Zjentek má pravdu, best je asi Mamut. Pak hodně užívám Rakoll Express D3 (na dříví/nábytek, papír atd. – to je takový lepší/rychlejší Herkules) a trojici uzavírá Chemik (Chemopren). S tímhle si vystačím na většinu lepeníčka.

Drobně využívám i dvojsložková lepidla (epoxid), vteřinová a světe div se – objevil jsem nedávno lepicí prokletí našeho mládí > KANAGOM! Já vím, řekneš že nelepí, ale on trochu lepí a na dočasnou jemnou fixaci něčeho je super (a stejně tak dobře jde ostranit), prostě se občas takové nanicoidní skoronelepidélko PREFEKTNĚ hodí. ;) :)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Pepa25

Vteřinové lepidlo superCeys
EDIT: + na papír obyčejnou tyčinku KORES

Upravil/a: Pepa25

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Herkules (papír, nábytek, děti… 😉 )
Další až s výrazným odstupem…
vteřinové, dvousložkové epoxydové, chemoprén, kanagom

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Chemopren a dispercoll.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Funna

izolepu (nebo jí podobné lepicí pásky)…vzdyť zachránila i Apollo 13 🙂

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kepler

Funna: to máš pravdu, zbastlili si tak pohlcovač CO2 z jiného modulu. Pak ještě lepicí páska posloužila u roveru Apolla 17, když jim upadl kus blatníku (tedy spíš prašníku), bez kterého by se nedalo jezdit..

před 1687 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Alien: teda, ty jsi zhýčkaný! Víš, že první lepidlo mě naučil dělat můj děda při výrobě papírových draků? Normální mouka smíchaná s vodou. A na lepení píchlé duše u kola to byl tzv. gumilejzung, což byl roztok surového kaučuku v toluenu. Pokud ta guma ještě nezpuchřela, ta lata tam drží dodnes. Ale abych nekecal, nejvíc taky používám chemopren a občas na pevné spoje dvousložkové epoxy. Toho mamutíka jsem ještě nevyzkoušel. Zkrátka chemik století za opicema. 🙂

před 1688 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
aliendrone

NJN, prostě mne baví manuálně něco kutit. Úplná relaxace, podmínkou je, že toho nesmí být moc. Proto pořád dřepím v garáži, opravuji kde co známým, sousedům a vůbec. To je tím, že nevydržím jako třeba gangster Dochy nepřetržitě chlastat (zdravotní důvody) 24/7 celý rok. (abys mne nenařkl, že dělám z nouze cnost) ;) :D :D

JJ, o tom „gumolepu“ jsem jen slyšel. Ono dnes není vůbec jednoduché sehnat skutečný technický toluen (leda tak toluenové rozpouštědlo, což NENÍ tak úplně to samé), to samé s peroxidem vodíku (výdej pouze osobně na občanku, jinak VÝHRADNĚ na IČ, pokud chceš třeba 5l kanystr 30% i s dopravou ) A přírodní kaučuk? Moc bych za to nedal, že i ten by mohl být „na indexu“ – venkoncem je to perfektní plastifikátor a kdo ví, jestli třeba nechci vypotit Semtex, že? ;) :D :D

Ono je otázkou, jestli by to ještě fungovalo na dnešní „advanced gumy/duše“. ;) :D :D

Hele, Mamutem si „můj“ výčepák „opravil“ i durch děravé prahy na autě, technickou prolezl bez potíží. ;) :D :D JJ, Mamut je BEST skoro na všechno! ;) :D :D

před 1686 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
iceT

Když už, tak Kanagon…tatík s tím lepil snad všechno.

před 1688 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Keplare tohle měla být PERFEKTNÍ anketní otázka! Mohl's dát na výběr z celých šesti typů tuzemských lepidel a stejně těch oblíbených více na trhu ani není.

před 1688 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Jo, taky mě to napadlo, ale dneska jsem nějaký zdechlý. Tak jsem to nechal na odpovídajících.

před 1688 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

D; D; D; .. jo… no voni ti už odpustí. (;

před 1688 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek