Kepler

Které lepidlo využijete doma nejčastěji?

Které se vám nejvíc osvědčilo? Samozřejmě podle typu lepených spojů a materiálů a nároků na pevnost.

Nejlepší odpověď
zjentek

Mamutek!

Další odpovědi
aliendrone

Zjentek má pravdu, best je asi Mamut. Pak hodně užívám Rakoll Express D3 (na dříví/nábytek, papír atd. – to je takový lepší/rychlejší Herkules) a trojici uzavírá Chemik (Chemopren). S tímhle si vystačím na většinu lepeníčka.

Drobně využívám i dvojsložková lepidla (epoxid), vteřinová a světe div se – objevil jsem nedávno lepicí prokletí našeho mládí > KANAGOM! Já vím, řekneš že nelepí, ale on trochu lepí a na dočasnou jemnou fixaci něčeho je super (a stejně tak dobře jde ostranit), prostě se občas takové nanicoidní skoronelepidélko PREFEKTNĚ hodí. ;) :)

Pepa25

Vteřinové lepidlo superCeys
EDIT: + na papír obyčejnou tyčinku KORES

Dochy

Herkules (papír, nábytek, děti… 😉 )
Další až s výrazným odstupem…
vteřinové, dvousložkové epoxydové, chemoprén, kanagom

elkon

Chemopren a dispercoll.

Funna

izolepu (nebo jí podobné lepicí pásky)…vzdyť zachránila i Apollo 13 🙂

Kepler

Funna: to máš pravdu, zbastlili si tak pohlcovač CO2 z jiného modulu. Pak ještě lepicí páska posloužila u roveru Apolla 17, když jim upadl kus blatníku (tedy spíš prašníku), bez kterého by se nedalo jezdit..

Kepler

Alien: teda, ty jsi zhýčkaný! Víš, že první lepidlo mě naučil dělat můj děda při výrobě papírových draků? Normální mouka smíchaná s vodou. A na lepení píchlé duše u kola to byl tzv. gumilejzung, což byl roztok surového kaučuku v toluenu. Pokud ta guma ještě nezpuchřela, ta lata tam drží dodnes. Ale abych nekecal, nejvíc taky používám chemopren a občas na pevné spoje dvousložkové epoxy. Toho mamutíka jsem ještě nevyzkoušel. Zkrátka chemik století za opicema. 🙂

aliendrone

NJN, prostě mne baví manuálně něco kutit. Úplná relaxace, podmínkou je, že toho nesmí být moc. Proto pořád dřepím v garáži, opravuji kde co známým, sousedům a vůbec. To je tím, že nevydržím jako třeba gangster Dochy nepřetržitě chlastat (zdravotní důvody) 24/7 celý rok. (abys mne nenařkl, že dělám z nouze cnost) ;) :D :D

JJ, o tom „gumolepu“ jsem jen slyšel. Ono dnes není vůbec jednoduché sehnat skutečný technický toluen (leda tak toluenové rozpouštědlo, což NENÍ tak úplně to samé), to samé s peroxidem vodíku (výdej pouze osobně na občanku, jinak VÝHRADNĚ na IČ, pokud chceš třeba 5l kanystr 30% i s dopravou ) A přírodní kaučuk? Moc bych za to nedal, že i ten by mohl být „na indexu“ – venkoncem je to perfektní plastifikátor a kdo ví, jestli třeba nechci vypotit Semtex, že? ;) :D :D

Ono je otázkou, jestli by to ještě fungovalo na dnešní „advanced gumy/duše“. ;) :D :D

Hele, Mamutem si „můj“ výčepák „opravil“ i durch děravé prahy na autě, technickou prolezl bez potíží. ;) :D :D JJ, Mamut je BEST skoro na všechno! ;) :D :D

iceT

Když už, tak Kanagon…tatík s tím lepil snad všechno.

zjentek

Keplare tohle měla být PERFEKTNÍ anketní otázka! Mohl's dát na výběr z celých šesti typů tuzemských lepidel a stejně těch oblíbených více na trhu ani není.

Kepler

Jo, taky mě to napadlo, ale dneska jsem nějaký zdechlý. Tak jsem to nechal na odpovídajících.

zjentek

D; D; D; .. jo… no voni ti už odpustí. (;