Misa503

Které LED – kolik W – prosvítí DIN 10?

Dobrý den. Mám klasickou kuklu na sváření DIN10. Mám domácím svářečku – elektrody – a potřeboval bych si přisvítit nějakým světlem než začne svítit elektrický oblouk. Bez světla nevidím nic přes kuklu. Odklápění kukly před začínáním sváření je pro mne problémové. Myslel jsem, že si pořídím nějaké světlo, které by mi pomohlo vidět kam dát přesně elektrodu na materiál svářený u domácí malé svářečky. Začínám se totiž učit doma svářet. Reflektory 200W mi připadají velké – kolem 42×33×4,5cm.
Myslel jsem spíše nějaké menší bodové světlo, ale s výkonem kolem 200W. Ani vlastně nevím, kolik Watů by na prosvícení DIN 10 stačilo. Beru 200W jako jistotu, že snad ano, ale třeba by stačilo méně WATů. Nebo nějaké pracovní světlo. Hledal jsem různě, ale k ničemu jistému jsem zatím nedošel.
Děkuji za případné nápady.

Nejlepší odpověď
Edison

A nebylo by lepší si pořídit kuklu s automatickým stmíváním průhledu?

Další odpovědi
mosoj

Prosímtě, samostmívací kuklu pořídíš již za 500 Kč. Mohu potvrdit že dostatečně funguje.

Dochy

To světlo bys musel mít pekelně silné, nebo pekelně blízko. A oslňovalo by Tě pokud bys byl bez kukly. Navíc budeš mít problém jej ochránit při svařování, přeci jen to zpravidla nebývá moc jemná a čistá práce. Pořiď si kuklu s aut. stmíváním. Budeš to mít i levnější.