makuska4

Které látky se chemicky podobají? U kterých by mohlo dojít snadno v laboratoři k záměně, která je nebezpečná?

Které látky se chemicky podobají? U kterých by mohlo dojít snadno v laboratoři k záměně, která je nebezpečná? (kyselina mravenčí, methanol, formaldehyd, glycerol, kyselina octová, ethylenglykol, líh)

Nejlepší odpověď
Lamalam

Domácí úkol nebo náhle vzplanulý zájem o chemii? Zaleží, jaké máš zkušenosti, klidně můžeš zaměnit kyselinu mravenčí s glycerolem.

Další odpovědi
mosoj

No tak většinou můžeš zaměnit bezbarvé kapaliny, pokud tě na záměnu neupozorní smrad. Záměnou hrozí i bílé krystalické látky.