Monyszek

Které koníčky nebyly dříve známy (cca tak před 100 lety)? Které koníčky, které byly dřív se už dnes nevyskytují?

Nejlepší odpověď
mosoj

Před sto lety byl jediný koníček – starat se o to, aby bylo co do huby !
Doplňuji:
Potom ještě sex. Ten byl dřív, před tím i dnes.

Další odpovědi
Questman

Tak před sto lety stoprocentně nebylo hraní na počítači, sledování televize, paragliding, paintball, airsoft, jízda na vodním skútru nebo RC modely a další.
Nevím, jestli se to dá nazvat zrovna koníčkem ale napadá mě třeba draní peří, to dříve bylo hodně časté, dnes už téměř není.

dudu

Podle vyprávění mých prarodičů, kteří bydleli na menší vesnici se v zimě především hrávalo divadlo, muži bývali hudebníky v místní kapele apod. Oblíbený byl chov včel a např. můj děda měl jako koníček roubování stromů. Ženy v zimě drávaly peří nebo vyšívali prádlo apod. Moje babička např. často háčkovala – od deček až po záclony. Byla také vynikající kuchařka a perfektně uměla zavařovat, vyrábět ovocené víno a pálit tzv. lavorovici
V paměti mně utkvělo, že si tehdy lidé při práci velmi rádi zpívali.
Doplňuji:
Ještě doplňuji, že děda postavil jako první z obce krystalku – radiopřijímač se sluchátky.

anonym

To by ovšem vyžadovalo svědectví od pamětníka. Ten, kdo si pamatuje, co bylo před 100 lety, ti už neodpoví.

To jsem já

Mě jako první napadl geocaching. To je dost mladý koníček.

elektrikář

Spousta dětských her se již dávno Ztratilo v propadlišti času, Tlučení špačků, honění obruče Roztáčení vlka bičem.Ježdění na sněhu v plechovém lavoru či pekáči.

gagaga

mosoj … k tomu doplneni … vy uz dnes ??? :o
me osobne to pripada jako ten konicek pred 100 lety ! :(

  • iv-

mosoj

Iv – ještě dnes ! a rád.