Elixír

Které knihy jsou největším přínosem lidstvu?

Jako je v hudbě Mozárt, v malovaní Pikaso a jiní, tak kteří velíkaní jsou v psaní.

Nejlepší odpověď
annas

Máte zkreslený pohled na významné umělce. Ti působili v různých dobách, přinesli vždy něco nového.

Nejen Mozart, Picasso, ale i další hudebníci a malíří se stali génii umění.

U spisovatelů jde o to, zda obohatili literaturu o historii, životopisná díla, dobrodružná atd. Dále v kterém období, také na jazyku atd.

Třeba z českých to byly ženy B., Němcová, K. Světlá, které vstoupily mezi prvními do moderní české literatury.

Dále bych zmínila Karla Čapka, který uměl skvěle pracovat s českým jazykem atd.

Jinak Bible, kroniky, díla pedagogická atd.

Další odpovědi
led

Biblia
Kapitál
Dve knihy ktoré boli prínosom, ale aj záhubou, pre ľudstvo
Ale nemôžme obísť ani Epos o Gilgamešovi, Korán a Ramajana a Homérová Ilias, veď vďaka viere v Homéra bola objavená Trója, čím sa rozšírilo naše povedomie o histórii ľudstva,
Prirodzene kníh s veľkým prínosom je mnoho, aj beletria je prínosom, pokiaľ ju naozaj čítate. Keď už nič iného, udržuje vašu schopnosť čítať a dokonca mnohí pri čítaní aj premýšľajú…

Hans51

Velikánů literatury je mnoho, nerad bych někomu z nich upřel zásluhy. U mě osobně ale vede Erich Maria Remarque.

anonym

Rudá záře nad Kladnem od Tondy Zapotokem. To měl být humor. 🙂

Henryk Sienkiewicz, nositel Nobelovy ceny!