Komik

Které keře mají význam pro včely, a proč ?

Nejlepší odpověď
annas

Stačí zadat do Google např. Seznam nejvýznamnějších včelařských rostlin a máte odpověď bez čekání.

Další odpovědi
anonym

Nebo chcete vizum pro vcelku Maju ? 🙂

  • iv-

tom004

„Majá víznam“,žádné.Mají význam,těch je určitě dost.I v češtině pomohou knihy,škola,Go­ogle,a nejdůležitější,sa­mostatnost.

www

Jasná, krátká odpověď:
V každém ročním období jiný druh, navíc v závislosti na „medonosnosti“, čili produkci sladkých šťáv.
Více net.

venkovan

Řekl bych, že je to sice zaběhlá, ale špatně položená otázka. Měla by znít asi v rovině, z kterých keřů včely pro nás vyrobí nejvíc medu.
Jistě, že včely med pro svoji potřebu vyrábějí, ale když není dostatek potravy, je menší včelstvo a nebo vyhyne. Ale člověk potřebuje stálou vysokou produkci medu, takže nemá zájem o slabá včelstva. naopak co největší a nejvíc.
A vyjmenovat je to poměrně dlouhé. Převládají keře z čeledi růžovité. Ale jsou i další.
Takže zadat – medonosné keře.

michael69

Keře,které poskytují dostatek nektaru nebo pylu.Proč? Protože se tím včely živí.Konkrétně pyl,je zdrojem bílkovin,jímž krmí své larvy. Hlavní význam mají keře,které kvetou v časném jaru a na jaře vůbec,protože matka(včelí královna) rozjíždí s přibývajícími teplými dny přímo horečnou kladoucí aktivitu.Prostě klade a klade a tak je potřeba dostatek potravy pro včelí larvy,kterých jsou stovky.Na podzim naopak kladení pomalu ustává a navíc je úl plný zásob na přečkání zimy.
Například významný je Cornu mas,Amelanchi­er,trnky,lísky,jí­vy(„kočičky“),
thuje(významný zdroj pylu na jaře),atd…
Jinak později je to každý keř,který svými květy včely upoutá.Pokud je „nic moc“,tedy má málo nektaru či pylu, tak na něj totiž včely kašlou. :)

Jana5678

Pro včely jsou nejdůležitější medonosné rostliny jako například řepka, maliník, jetel, slunečnice, dobromysl, mateřídouška levandule atd. Já mám včely moc ráda a nedávno jsem si pořídila novou včelařskou kuklu na internetových stránkách https://www.vces­t.cz/ochranne-pomucky_k17/ a musím říct, že to byl správný tah. Mám teď dokonalý výhled, a přitom jsem plně chráněna před žihadly.