Avatar uživatele
Pokročilý

Které kameny by se neměly nosit současně?

Dobrý den,nějak nemohu dohledat,které kameny (mám na mysli minerály/polodrahokamy) by se neměly nosit současně. Vím,že by se měly druhy oddělovat od sebe korálkem skleněným nebo dřevěným,ale jednou jsem narazil na to,že by dva kameny neměly být vůbec součástí jednoho šperku,ale už mi to vypadlo. Prosím o odpovědi opravdu zasvěcené odpovědi.Děkuji

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

1. Ve zdroji je uvedené, že "některé kameny se mohou vzájemně ovlivňovat. Při vzájemném doteku se mohou nabíjet nebo naopak vybíjet.Pokud chcete nosit více kamenů na krku ve formě náhrdelníku nebo přívěsku, nejlépe to vyřešíte tak, že každý kámen budete mít zvlášť na šňůrce a ty šňůrky (nebo řetízky) budete mít různě dlouhé tak, aby se kameny vzájemně nedotýkaly."
http://ladyrovena.blog.cz/…
----
2. Na jiné stránce se uvádí, že
"můžete zvolit jakoukoli kombinaci, kterou budete cítit pro sebe jako správnou. Neexistují žádné nesprávné/špatné kombinace.

Nenoste ale více než tři náhrdelníky najednou. Můžete použít také třeba dva náhrdelníky ze sekaných kousků léčivých kamenů a vedle nich šperk s kovovým řetízkem. Řada kovů zesiluje energii léčivých kamenů a přidává k nim ještě své vlastnosti:

V závěru článku jsou uvedené vhodné kombinace kamenů.
Např.
"Ochrana
jakékoliv kombinace achátu, karneolu, fluoritu, granátu, malachitu, tygřího oka, tyrkysu, onyxu, červeného jaspisu, křišťálu, červeného avanturínu, iolitu "
atd.

http://lecive-kameny.blogspot. cz/…

--
Jak vyplývá z otázky tazatele, jde o oblast esoteriky a využití léčivých schopnosti drahých kamenů při různých zdravotních problémech.

Záleží na tom, kdo čemu věří. Tazatel zřejmě ano, když vložil otázku.

"Od starověku, přes středověk až do dnešních dob je drahým kamenům přisuzována další významná vlastnost, kromě jejich vzhledu a krásy a tou jsou léčebné účinky drahých kamenů na zdraví člověka.

Všechny druhy drahých kamenů mají v sobě určitý druh skryté tajemné mystické energie, kterou léčiteli, esoterici nebo šamani využívají k různým léčebným účelům ".

Příklady na využití kamenů v léčitelství jsou v odkazu.
http://www.drahe-kameny.com/…

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Z vědeckého hlediska se jedná o šarlatánství. Minerály se vzájemně nijak neovlivňují.


Avatar uživatele
Stříbrný

Takže jednu dostačující odpověď už máš, a tak ti ještě poradím, že když budeš darovat květiny, tak mají být v lichém počtu, např. tři nebo pět růží...:DDD


Avatar uživatele
Stříbrný

Nesmysl. Mineralogii se věnuji 50 let. Vzájemné ovlivňování kamenů jsem nikdy nezaznamenal, a že jich doma pár mám.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

annas

Ad Emefej - pucipuci se ptala na kameny ve špercích. To souvisí s léčivou vlastností kamenů, tedy s oblastí exoteriky., nikoliv s mineralogií jako takovou.

Někdo považuje za šarlatánství, jiný věři... Každý se může rozhodnout pro co chce ....

Avatar uživatele
Stříbrný

Emefej

Ano, vím, že se ptala na šperky. Léčivou moc kamenů nebo jejich vzájemné ovlivňování považuji za nesmysl. Vyjádřil jsem jen svůj osobní (zaujatý) názor. Pokud mou odpověď považujete za nesprávnou, zavádějící, lživou či jinak porušující pravidla, konejte.

Avatar uživatele
Zlatý

annas

Domnívala jsem se, že jste nečetl dotaz pozorně.... Mám před sebou růženín, líbí se mně, ale jeho léčivé vlastnosti jsem nepocítila.... Třeba to někdy přijde.:-))

Proč ta připomínka? Uvěřil jste nařčení jednoho uživatele, který nepochopil pověření úpravou otázek a nazval mě mazalem?

Avatar uživatele
Stříbrný

Emefej

Ale kdež, připomínka nebyla nikterak osobní. Diskuze o "mazalech" nečtu.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Volný čas a hobby

Zlatý Drap 1056
Zlatý annas 964
Zlatý quentos 895
Zlatý mosoj 571
Zlatý hanulka11 556
Zlatý led 522
Zlatý marci1 516
Zlatý gecco 433
Zlatý iceT 387
Zlatý panenka 367

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.