Mofli

Které jsou nejprestižnější baletní soubory?

Myslím, na celém světě…

Nejlepší odpověď
annas

Bolšoj balet – největší baletní soubor na světě – Moskva.
Moscow City Ballet patří k nejlepším baletním ansámblům ve světě.
Gruzinský národní balet
Balet Pařížské národní opery.

Další odpovědi
panenka

Mezi nejrestižnější baletní soubory patří například
Baletní soubor Národního divadla v Brně je druhým největším a nejprestižnějším baletním ansámblem

http://www.ndbrno­.cz/umelecke-soubory/

Bolšoj balet – největší baletní soubor na světě s Alexejem Ratmanskym premiérově v Evropě
http://www.pro­fibalet-tanec.cz/view­.php?cisloclan­ku=2010032602

Bumbes

Bejvávalo dobře i v ČSSR …
Balet České televize + TOČR měly světoznámou proslulost, pak ještě Balet FSP z NDR byl špičkový – zajímavé, že to byly soubory zabývající se populární hudbou a né klasikou.
Současné soubory jsou tak kolísavě populární, že se těžko některý preferuje.

atriplex

Krome Moskevského Velkého divadla (Bolšoj), je to také Mariinskij těatr v Petrohradě (tam působil nejslavnější choreograf světa Petipa, který postavil ty nejslavnější balety světa). Dále je to v Evropě balet Pařížské opery a Londýnský balet v Covent garden. V USA to bude American ballet theater. Ovšem všechno je subjektivní.