Rokio

Které jsou nejdůležitější technické parametry při nákupu mikrovlnné trouby?

Které vlastnosti by správná mikrovlnka měla mít, pokud zákazník chce, aby mu co nejvíce usnadnila práci v kuchyni, zajímá se o zdravotní přínos pro pokrm, který ohřeje mikrovlnka a na její ceně mu moc nezáleží?

A která značka mikrovlnek je kvalitní a které značce by se zákazník měl vyhnout?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Řeknu ti asi tak – jsou 2 opravdu důležité parametry, výkon a objem. 700W je zela nedostatečných stejně tak jako nějakých 17 l objemu. To co píše Kepler platí POUZE pro ty, kteří toho využijí, všelijaké „inteligentí“ časovače, horký vzduch apod. bejkárny. Většina lidí to má jen jako ohřívadlo pokrmů a defrosťák.

Další odpovědi
Kepler

Zrovna před dvěma týdny jsem to řešil. Jestli znáš vtípek od Andera z Košíc: štárám sa klincom v uchu – a zrazu cicho! No já jsem jen bouchl dvířky a zrazu cma. Vyhodil jsem jističe i dole v rozvaděči. Tak jsem musel koupit něco novějšího a lepšího. Když už, tak už. Teď mám multifunkční, ve které se dá mikrovlnit, péci kuřata i bábovky i grilovat. Nehledě na to, že se jídlo dá připravit v kombinovaném provozu za zlomek času. Na značce moc nezáleží, všechny používají stejné komponenty od několika málo výrobců vč. té hlavní: magnetronu. Zdravotní problémy tohoto způsobu ohřevu žádné nejsou.Jinak je to jen otázka designu a ceny.. Ta moje – poměrně velká, mě vyšla na 3,2 litru. Obyč ohřívák je tak od 1,1. Ohřeje stejně dobře jako drahá, akorát neumí péci a grilovati.

Petr1491

Ahoj, doporučím ti tuto stránku, konkrétně sekci Jak vybrat mikrovlnnou troubu. Máš tam popsaný základní parametry a informace. Pak by sis měl poradit: https://www.tes­tado.cz/nejlep­si-mikrovlnne-trouby/

zjentek

Hladina hluku! Z hučení spotřebičů JEDNOU všichni zblbnou! Nejlepší máš takovou, která si jenom tak „přede“.

Kepler

alien: máš pravdu, ale já jsem si tu bejkárnu koupit musel, protože v novém bytě, kam se budu stěhovat, prostě klasická trouba není. Takže mám dvě kisny v jednom.

aliendrone

Však já bych ti i ten palec dal, ale to víš, jsi nenasyta a už máš denní maximum, takže smol pachol, tůdle, motorový nůdle a až naprší a prošťochnou se kanály! ;) :D :D

Kepler

zjentek: to právě souvisí s velikostí trouby. Větší trouba – větší větrák – nižší nutné otáčky a tím pádem nižší hluk. Tu mou není moc slyšet.