Kryšpín

Které jsou další příčiny zabitých chodců neoznačených reflexními prvky mimo obce?

Pokud jde chodec na krajnici i po nesprávné straně, tak dle mého názoru tam mistr silnic mimo předjíždění neb vyhýbání se překážce nemá co pohledávat. V případě, že v noci za normální viditelnosti není schopen přečíst RZ na 25–30 metrů, měl by přerušit rizikové ježdění a navštívit očního lékaře.
Doplním, pamětník by to ohodnotil: často je to chybný výklad ve prospěch řidičů a juchání ve prospěch mistrů za kvedlátky, jako když většina novinářů a některých blekot-beden před časem hlásala, chodec na přechodech absolutní přednost.

Nejlepší odpověď
Schluker

Kryspine, kdyz jde chodec po spatne strane, tak jde napravo – stejne jako jedu ja. A jak znamo, SPZ je z reflexniho materialu, coz chodci jaksi nejsou :) aby doslo ke srazce, tak se obvykle musi spojit vice faktoru a nasledkem je stret.

Další odpovědi
Hlada

Byl ve špatný čas na špatném místě.
Často se jezdí rychleji, než je možné zastavit.

Bobek 2

Pokud jedeš v jízdním pruhu a až na poslední chvíli si všimneš, že po krajnici vedle tebe někdo jde, kdo se vynořil ze tmy, tak se v té rychlosti nemusíš správně zorientovat, nebo se můžeš leknout a zazmatkovat. Prostě čím dřív toho chodce uvidíš, tím víc máš času na to zareagovat. A 25–30 metrů je při rychlosti 70 nebo 80 km/h hodně krátká vzdálenost. Celková reakční doba i dobrého řidiče, který je ve střehu, je 1 – 2 sekundy ( http://www.au­tolexicon.net/cs/ar­ticles/reakcni-doba-ridice/ ) Tedy zhruba 30 metrů auto ujede, než vůbec řidič stačí zareagovat na to, co vidí. Je fakt, že zodpovědný a dobrý řidič by měl jet tak, aby ho nezaskočil ani neosvětlený chodec v černém mundúru, ale kolik řidičů tak jezdí?

quentos

Stále totéž dokola: dokud se nenaučíš pořádně česky, nepoužívej knižní výrazy. Působí to TRAPNĚ, nikoli „vzdělaně“.

Mc Merkurion

… začni prvně jezdit, než vyplodíš takovej blábol …

mosoj

Pokud vím tak řidič je povinen přizpůsobit rychlost tak, aby na vzdálenost na kterou vidí stačil zastavit. Ptám se, kdo tak jezdí?

Kryšpín

Nerad dráždím zkušenější, ovšem z několika ustanovení jsem pochopil, že krajnice části vozovky NENÍ , nemůže být poněvadž je zmiňována jako protiklad, výhl. č. 30/2001 Sb., výhl. č. 294/2015 Sb. Podle mého odhadu policista změří vozovku určí krajnice a lze-li přesně vypočítat zda byl zraněný chodec v době střetu na krajnici, tak tam mistr který často vyměníl opratě za volant neměl co pohledávat, je plný viník nehody a chodec max. pokutu za to že nebyl označen dle zákona.

Schluker

Takhle to doopravdy nefunguje.. navic chodci obvykle chodi po okraji vozovky, leckde krajnice ani neni schudna. Doporucuju nespolehat se slepe na predpisy. To totiz nemusi stacit. Je potreba na silnici myslet – jako chodec i jako ridic.

Edison

Bobku, jak chceš zareagovat na něco, co není vidět? To jako by měli řičiči… NEJEZDIT? Tvůj požadavek je fyzikálně NEMOŽNÝ.