Ktere jidlo… koreni … je neostrejsi ? -iv-

Nejlepší odpověď
hanulka11

JOLOKIA, nejpálivější a nejostřejší paprička

Další odpovědi
dědapetr

Vědci z New Mexico State University zveřejnili, že mají nejpálivější čili koření. Paprička, která v Guinessově knize rekordů sesadila dřívější rekordmanku – papričku Red Savina, se jmenuje Bhut Jolokia. Navzdory tomu, že palmu vítězství získalo New Mexico, sama šampionka pochází z Indie.

http://www.osel­.cz/index.php?cla­nek=3044

151kbar151

V žádném případě, nejostřejší papriky jsou Jalapeňos (číst Chalapeňos). Jsou zelené.

tom004

Mohu potvrdit Jolokii,a další,které pěstuji,např,:Ha­banero orange,Satan's Kis­s,Bolivian Rainbow,a pár dalších.Všechny,jsou to,pěkně pálivé potvůrky.Ale zdravé.