Kelt

Které jídlo je pořád stejné, vzhledově, chuťově?

Koupil jsem si Budapešťskou pomazánku v Kauflandu a pak v Albertu, každá byla jiná. Manželka mi řekla, že to dělá každý výrobce jinak. Podle mne ale je nějaké jídlo, které má konkrétní recept a proto by mělo všude chutnat stejně. Stejně třeba svíčková a jiné. Existuje nějaké jídlo, které by bylo všude stejné, a nezáleží, kdo ho připravil? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Kepler

Aby jídlo/nápoj chutnalo vždy stejně, muselo by mít chráněnou recepturu. Což se děje hlavně u těch nápojů. U jídla má stejnou chuť třeba ryba, pokud je připravena kdekoliv jednoduchým způsobem. S jídly a jejich názvy si výrobci mohou dělat téměř cokoliv. V tom je krása tvořivých kuchařů a bída velkovýrobců.

Další odpovědi
Edison

McDonald – příslušné hambáče. V zásadě jsou tato „jídla“ považována za etalon „normálu“. Ty jsou opravdu všude stejný. Jinak jak jistě dobře víš, tak i rozdíly u „stejných“ výrobců, třeba zrovna pro kaufáč, jsou přizpůsobovány zemi, kde se mají prodávat.