Rokio

Které je vaše oblíbené zvíře z řecké mytologie?

Mně se líbí gryfové a draci. O něco méně mám rád jednorožce a pegasy. Naopak moc nemusím kerbery.

zdroj obrázku: pixabay.com – Stevebidmead

Odpovědi
Anikitos

”Zvířata” :'D Spíš tvorové, bytosti, monstra než zvířata.

Taky se mi líbí Gryfové, jakožto symbol královské moci a majestátnosti (v Mínojské Krétě). I draci – takový 100-hlavý Ládon. Ale i všechny bestie, které zahubil či přemohl Héraklés a všechna jiná stvoření… Řecká mytologie je rozsáhlá; a rozmanitá co se týče postav a bytostí

Taky Gorgony mě fascinují – ženy s hady místo vlasy, kdy stačí jediný pohled do jejich tváře a člověk zkamení…

Nejraději mám ale asi Fénixe s draky (vyskytující se snad ve všech mytologiích).

Kříženci jsou taky hodně zajímaví např. Satyrové, ale najradši z nich mám kentaury.

Žádná jiná mytologie se mi nezdá tak ”propracovaná” a obsáhlá.

P.S. Kerberos byl jen jeden a Pégasos taky.
A zdá se mi, že se jednorožec v ř. mytologii nevyskytuje. :) Zdá se mi, že ho popisoval jen jeden řecký historik nebo lékař nebo někdo takový, ale ne v souladu s náboženstvím (mytologií), ale s nějakým zvířetem, které viděl na svých cestách po Asii (asi si ho s něčím popletl, třeba takové zvíře viděl prvně..).

anonym

Za mě vede Fénix, draci a pegas. To je věc vkusu. Ono uplně zvířata to nejsou ale na tom nezáleží. Mě osobně více zajímá spíše severská mytologie než řecká.

dubraro

Fénix.

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Seznam_b%C3%A1j­n%C3%BDch_tvor%C5%AF_%C5­%99eck%C3%A9_my­tologie