Avatar uživatele
Kelt

Které jazyky se studovaly na českých školách za První republiky?

Mám na mysli ty cizí jazyky, které se studovaly nebo mohly studovat na různých typech škol v letech 1918 – 1939. Z té doby jsou filmy, kde se děj odehrává ve škole, např. Cesta do hlubin študákovy duše a Škola základ života a v těchto krásných filmech můžeme nahlédnout do tehdejších škol a vidíme, že jazyky byly latina, francouzština a němčina. Ale nevím, zda nebyly i jiné. Protože mám učebnici hebrejštiny, která byla pro žáky napsaná, ale nevím, zda se opravdu někde vyučovala a nejsem si jistý, zda se náhodou neučila také angličtina nebo italština. Ví někdo tyto informace? Děkuji.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Pepa25 před 1479 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Edison

Franština, latina, němčina, angličtina… nedivil bych se ruštině, italštině, španělštině… i dalším.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
dubraro

Všechny možné, tak jako dnes. Záleželo na typu a zaměření školy. Němčina byla tehdy důležitější než angličtina, latina a řečtina byly součástí tzv. klasického vzdělání. Hebrejština se učila na teologických a filosofických fakultách a samozřejmě ve školách židovských.
BTW: Tu prvorepublikovou učebnici hebrejštiny mám také, ale ta moderní od Weingreena se mi zdá lepší.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek