Weroniq

Které houby se ještě dají pěstovat?

žampiony a hlíva ústřičná.. ještě něco? a proč jen tyhle houby a ne hříbky, lišky, bedly a další?

Nejlepší odpověď
beer

Těch, co se dají pěstovat mnoho není. Hřiby, lišky a bedly k nim ale rozhodně nepatří, potřebují totiž symbiózu s kořeny vyšších rostlin (mykorhiza).
Pěstování hub:
http://www.vol­ny.cz/mycelium­wolf/navody.htm

Další odpovědi
roxy52

Pod podlahou. 😉

venkovan

Pěstují se i jiné houby, bedly, hříbky mezi ně patří. Ale je to podstatně složitější než standard.
A vůbec – hříbky doma v bedně -kdo bude z lesa odnášet klíšťata, když nebude proč chodit do lesa.

Drap

Pěstují se převážně dřevokazné houby, u kterých je to snadnější. Je spousta hub, které se pěstují, třeba hlív se pěstuje asi 15 druhů, možná více.Téměř všechny houby na které narazíš v supermarketech a ve většině obchodů jsou uměle pěstované

Sasamed

Kromě žampionů a hlívy se dají dobře pěstovat ještě polnička topolová, límcovka a houževnatec.