annas

Které filmy patří mezi jubilantovy „trháky“ a byly oceněny cenou nejvyšší?

Americký režisér a producent – 18. 12. xxxx? Stále nepřestává filmovat…

Kterým hercům přinesly některé jeho filmy slávu?

Nejlepší odpověď
vagra

Dnešní jubilant se jmenuje Steven Spielberg a je to americký režisér.
Serie filmů o Indiana Jonesovi,E.T. – Mimozemšťan,Zachraň­te vojína Ryana,Ztracený svět: Jurský park atd.
Herci- Tom Hanks,Harison Ford,
Dostal Oscara v roce 1994 za snímek Schindlerův seznam.
Dalšího Oscara dostal Spielberg za film Zachraňte vojína Ryana
zdroj-V.Encyklopedie