KubikS7

Které druhy motýlů nejčastěji přilétají za světlem v noci?

V případě,že bych zapnul obyčejnou lampičku na balkoně,přilákalo by to nějaké noční motýli?Pokud by to fungovalo,které druhy bych mohl pozorovat v tento měsíc?

Nejlepší odpověď
beer

Ono to není nijak jednoduché, lovit motýty na světlo )) Především to chce zvolit správný zdroj světla – více zde http://www.ifau­na.cz/bezobra­tli/forum/r/de­tail/738591/la­kani-nocnich-motylu-na-svetlo ,
a také je důležité osvětlovat zdrojem bílou plachtu před ním, motýli na ni usedají. V zástavbě je stejně ale tento systém málo účinný, poněvadž dochází k rušení efektu okolními světly. Proto se loví hlavně v lokalitách, kde je světla minimum a také ne za jasného počasí se zářícím měsícem.
Jinak se touto dobou může pozorovat jarnice lipová, zimovnice hojná, jetelovka, zástupci píďalkovitých, někteří hřebenozubci i další – v souvislosti s lokalitou. Koncem měsíce tu už bude v četnosti druhů mnohem lepší !

Zdroj: Studium

Další odpovědi
www

Tak já jsem zatím čistě náhodou zahlédnul letos jednu z těch píďalek, ani nevím kterou 😁.
Odpověď Beer nemám čím doplnit Kubíku 😁.

Kamionacka09

Litaj nejvic mury,mozna smrtihlav a v kvetnu byvaj uz i svetlusky ale spis nekde v lese.