Rokio

Které charakterové vlastnosti mají většinou děti lepší než dospělí?

Podle mě děti nepoužívají taková sprostá slova jako dospělí, jsou družnější, tolerantnější, dokáží se více radovat z maličkostí a mají více optimismu.

Nejlepší odpověď
annas

Myslím si, že děti jsou upřímnější, bezelstnější, umí víc projevit radost, jsou zvídavé, vytrvalé, třeba při určité hře, umí dát najevo lásku bez falše atd. .

Jako negativní vidím někdy přílišnou důvěřivost k neznámým lidem.

Další odpovědi
Drap

Jsou bezprostřední,ří­kají a ptají se na to co vidí.

ivzez

Upřímnost.

Kepler

Jsou bezelstnější, jdou přímo na věc a někdy se člověk nad jejich otázkami musí červenat, nebo aspoň diplomaticky vykličkovat. „Tatííí, co má ten pán tak velkého v plavkách?“

Anikitos

Dětmi rozumím do 5 nebo 6 let než je pak zkazí negativní školní konvence.

Nemají žádné předsudky (ani ohledně rasy, barvy, náboženství), jsou upřímní a důvěřiví (což jim může být na škodu). Dokážou se radovat z maličkostí, žít přítomným okamžikem a být vděční i laskaví z jakékoli drobnosti. Jsou lidští (dobří) a ještě nemají moc špatných zkušeností, takže nejsou zatrpklí.

Jsou kreativní, mají bohatou představivost (kterou dospělí mnohdy postrádají), jsou zvídaví a chtějí se učit a (všemu) porozumět.

anonym

především upřímnost. Jak člověk dozrává naučí se některé věci zatajovat, příliš si do hlavy nikoho nepouštět a hlavně lhát 🙂 Děti to ještě tolik neumí a často ani nechápu proč by to měli dělat …