autacek

Které české političce se přezdívá Venezuela? A proč?

Nejlepší odpověď
anonym

Ministryně Jana Maláčová … ale abychom byli fér, tak označení „venezuela“ sedí na celou její partaj ČSSD, pro kterou je přímo stěžejním programovým bodem nakupování hlasů voličů ze státní kasy skrze všemožné dávky. (Ta přezdívka samozřejmě vychází z odkazu na rozhazovačnou levicovou politiku a tendenci směřovat rozpočet republiky hluboko do mínusu.)

Další odpovědi
marci1

Ministryni práce a sociálních věcí Janě Maláčové.
Co na svou přezdívku „Venezuela“ říká ona sama?

"Zaznamenala jste přezdívku, kterou jste si vysloužila u některých, řekněme, pravicověji orientovaných uživatelů sociálních sítí? Ne. Jakou mám přezdívku? Říkají vám Venezuela. Hm. V té přezdívce je asi obsažena i obava o dopad vašich návrhů na udržitelnost veřejných financí. Máte pro tuto obavu nějaké pochopení?

Já mám na pravicové spektrum také spoustu otázek. Chápu, že program snižovat daně je super, ale pojďme se bavit o tom, na kterých opatřeních máme šetřit. Já jsem byla nedávno pozvána na debatní klub Svazu průmyslu a dopravy. Bylo to velmi zajímavé a milé. A já jsem se těch velmi znalých pánů zeptala, na kom máme škrtat. Ptala jsem se: máte pocit, že jsou v Česku velmi vysoké důchody? Ne. Tak podpora rodin? Myslíte, že je nadprůměrná ve srovnání s ostatními zeměmi? Ne, spíše naopak. Možná to potřebujeme lépe zacílit, ale ty částky nejsou přehnané, naopak je tam ještě prostor pro zvyšování. Sociální dávky? Tam skutečně žádný prostor pro škrtání nevidím. Sociální služby? Když se podíváte na demografický vývoj, je jasné, že tam to půjde úplně opačným směrem, než je snižování. Takže na kom se má šetřit?

Více na https://www.e15­.cz/rozhovory/na-kom-mame-setrit-prostor-pro-skrtani-nevidim-rika-ministryne-prace-jana-malacova-1354707
🙂

dudu

Přes svoje excelentní vzdělání paní Maláčová jedná jako marnotratný adolescent. Pokud by se takto chovala při řízení rozpočtu svojí domácnosti pak jsem si jist, že i se svým ministerským platem se brzy ocitne v exekuci. Snad úlety ve svých návrzích vědomě neškodí Hnutí Ano, které je ke své škodě nuceno být ten zlý a její populistické návrhy veřejně vetovat.