kTERE ČESKE MĚSTO SE ZA NĚMECKA JMENOVALO Rozenberg

Které česke město se za německé okupace jmenovalo Rozenberg-Turas

Odpovědi
LuciJe

Rosenberg se říkalo Ružomberoku. Dále se tyto názvy najdou v městských částech Brna – Rosenberg je obec Růžový (Chrlice), Turas jsou vedlejší Tuřany.

Dandi

souhlasím s lucií..

makyna

rožumberg

alenka901

Město Rožmberk bylo založeno v polovině 13. století. Leželo na obchodní cestě vedoucí z Českého Krumlova přes hraniční průsmyky do Lince a dále na jih. Je spojeno s významným šlechtickým rodem Rožmberků, kteří osídlili město a okolí a svými aktivitami přinesli kraji prosperitu, o čemž svědčí statut města, který byl Rožmberku již v minulosti udělen a nyní opět v roce 2006 titul město vrácen. V roce 1620 připadlo rožmberské panství francouzské aristokracii Buquoyů. Ti pokračovali v rožmberských tradicích hospodářských i kulturních.

Vývoj jména

1262 – Rosenberch
1369 – Rosenberg
1405 – Rosemberg
1420 – Rozmberg
1654 – Rožumbergk
1841 – Rosenberg, Rožmberk