lusy116

Které části těla bych měla hlavně posílit pro jízdu na koni?

Dobrý den,včera jsem byla u jedné paní domluvit si docházení ke koním atd.. ona mi řekla že tedy můžu…ale že bych měla trochu posílit nějaké části těla… že na koních to není prostě hup na koně a jedu…
proto bych se chtěla dozvědět které části těla posílit… je problém, že nechci, ani nemůžu už více zhubnout… takže se docela bojím cvičit…

Odpovědi
autacek

Pokud tě zajímají koně, nejprve si o jezdectví něco přečti, pak ti bude jasné, jaká fyzička je k tomu potřeba. Od ježdění až po kydání hnoje.

Co se týká posilování, to neznamená, že musíš zhubnout, dokonce bys měla vyšší fyzické aktivitě přizpůsobit i příjem potravy, tedy víc jíst.

Kepler

Myslím, že jde hlavně o celkovou tělesnou kondici, Hatatitla ti už sám dá pocítit, které svaly tě nejvíc budou bolet. Je to hlavně o správných návycích, držení těla aj. Něco málo o tom píšou v http://www.po­hybovytrenink­.cz/. Jinak o tréninku jezdectví bylo vydáno pár knih, ale na netu se metodami moc nechlubí. Nejvíc by ti měla pomoci právě instruktorka.

da ny

Při jízdě na koni se dočkáte trojrozměrného pohybu, kdy se Vám zapojí zejména bříšní a zádové svaly. Probudí se Vám po námaze svaly, o kterých ani netušíte, že je máte 😉 .
Coudy říká většině začátečníků, že mají slabé nohy. Tedy posílit stehna, zadek, udržet se kolenama.

Pozor, na správně prováděné dřepy. Takové ty školní, hluboké, jsou nesprávné a zejména pro dívky a ženy nebezpečné.
http://www.spor­tcentral.cz/tv/jak-spravne-cvicit-drepy.

dubraro

Stehna. Dřepy a tak.
Ono to není na první pohled patrné, ale na koni se v podstatě stojí v podřepu. Na sedle sedíš jen když kůň pomalu jde. Při klusu či cvalu jezdec stojí ve třmenech a přizpůsobuje svůj pohyb koni.

Altair-AC

Kůň by měl drepovat ,klikovat a dělat bench press .Ty nemusíš nic .Je to jen na koních 🙂

ivzez

Všechny.
A jak jsi na tom s rovnováhou?

da ny

Dcera jezdí od dětství (s pauzou 25 let), váží asi k 50 kg, ale má páru , velmi štíhlé nohy, ale „silné“. ;). Cvičila i se „železem“, ale nechtěla být jako Rambo (domácí činky občas bere do parády. Proto pravidelně dochází 2× týdně na kolektivní cvičení, (dostávají od cvičitelky do těla). Dbá na dostatečný přísun bílkovin. Ideální je alespoň 1,5g (2g) proteinů na kilogram hmotnosti. Půl kila masa denně nesní, tvaroh nemůže, tak doplňuje proteinovými kašemi, tyčinkami atp.
Při nadbytečném příjmu proteinů a nedostatku tělesné aktivity/spor­tování, dochází spíše k úbytku hmotnosti.