Kiklopofoun

Které biologické/chemické vysoké školy mají dobré uplatnění absolventů?

Jsem ve čtvrťáku na gymplu a čeká mě odesílání přihlášek na VŠ. Dříve jsem byl přesvědčen o medicíně, ale teď si nejsem jist, jestli by mě to bavilo a jestli bych to vůbec zvládal. Ale předmětů biologie, chemie potažmo fyzika bych se chtěl držet. Chci si krom medicíny dát ještě přihlášky někam jinam. (Co když se nedostanu nebo bych se rozmysel atd…) Díval jsem se na obory, hodně jich vypadá zajímavě, ale u většiny si nedovedu představit uplatnění. Minimálně tady v ČR. Díval jsem se na statistiky a procentuální nezaměstnanost některých oborů je až odstrašující. Město bych preferoval Olomouc, možná i Brno.

Můžete mi poradit / nevíte o nějakých oborech, které mají dobré uplatnění?

Nejlepší odpověď
annas

Otázka je nepřesná. Např. V Olomouci na UP je přírodovědecká fakulta, na níž můžete studovat biologii či chemii.

Je rozdíl mezi studiem chemie na „běžné“ universitě nebo na Chemické fakultě Vysokého učení technického v Brně Praze či Pardubicích.

https://www.vy­sokeskoly.cz/te­ma/biologie
https://www.vy­sokeskoly.cz/te­ma/chemie

To si musíte rozmyslet sám. Studium by vás mělo bavit, tedy zájem a píle vás dovedou k úspěchu. Co bude za 5 či 6 let, těžko říct,, takže rozhodující je dělat to, co vás bude bavit a v čem byste mohl i po ukončení pokračovat, tedy rozvíjet teorii v praxi.

Další odpovědi
Kelt

Tak v Olomouci na Přírodovědecké fakultě jsou různé obory , kde se studuje fyzika, chemie, biologie a pod. Najdi si Dny otevřených dveří a zeptej se přímo. Totéž bys našel i snad v Brně i na ostatních fakultách. A s uplatněním – pokud budeš dobrý, tak se uplatníš. Ale když nevíš, zda tě to bude bavit, tak bys tam ani neměl jezdit. A nezapomeň, že se chemie vyvíjí a pořád jsou nové trendy, nové materiály, technologie a podobně. V jiných oborech také. Ale jak říkám, pokud tyto obory bereš jako záchranné, tak raději jdi jezdit s nějakým kamionem.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.