nyjono

Které atributy by podle vás měl splňovat náš nastávající prezident? A splňují je aspoň někteří z kandidátů?

Nejlepší odpověď
Muffz

Měl by mít reprezentativní vzhled, názory a vize jako Zeman. Typicky českou povahu (jako Zeman). Bojovat za ČR a nelézt USA do zádi (jako Zeman). Nesmí to být jen loutka bez vlastního názoru.

Z výše uvedeného bych řekl, že je to Zeman s jiným vzhledem, třeba jako Julianne Moore.

Další odpovědi
Kepler

Měl by být apolitický, přirozeně inteligentní, rozvážný ve svém vyjadřování a chovat se jako reprezentant této země. Ne jako Zeman se svým vřelým vztahem k alkoholu, který nám po světě dělal jenom ostudu.

Dochy

Měl by se umět chovat (ne jako Zeman), měl by mít rozum (ne jako Zeman), měl by národ scelovat (ne jako Zeman), měl bý národ/republiku a místní lidi znát a podporovat, měl by být ochoten přiznat své chyby a nést za ně zodpovědnost (ne jako Zeman), neměl by být pomsychtivý (… však víte)

led

z inzerátu:
Konkurz na prezidenta…(ne­menovaného štátu).
Požadované:
Kvalifikačné predpoklady:
apolitický, znalosť Ústavy (svojho štátu), Listiny ľudských práv (medzinárodnej) a ďalších podstatných zákonov (medzinárodných aj domácich), praktické skúsenosti riadenia a propagovania štátu, byť trestaný, alebo prinajmenej obmedzovaný, prípadne aspoň sledovaný policajnými zložkami v predchádzajúcom režime
Osobnostné vlastnosti: bezúhonnosť v súčasnom režime, svedomitosť a spoľahlivosť, samostatnosť, motivácia, adaptabilita a flexibilita, komunikačné zručnosti, schopnosť presvedčiť ľudí

Emefej

Měl by být schopen bez opory přejít celý Vladislavský sál.

Kryšpín

Neměl by jít proti proudu, lojální k migrantům, veškeré názory konzultovat s vládou, mít kladný vztah k Německu, USA, Francii a být věrný Bruselu, také občas navštívit pražskou kavárnu a vyslechnout jejich moudra

Gestas

Neměl by se příliš montovat do vnitrostátní politiky, měl by se chovat důstojně, neměl by se mít příliš rád s Babišem.